Rynek bankowy: Leader w Bankach

BANK 2009/09

Inicjatywa LEADER jest wdrażana w Polsce od pięciu lat. Ale dopiero teraz pojawiła się szansa na prawdziwy przełom. Właśnie uruchamiane są środki nowego budżetu na lata 2009-2013. Na jego realizację w Polsce zaplanowano 1,2 mld euro.

Arkadiusz Lewicki

LEADER jest aktualnie częścią (oś IV) Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Jej celem jest przede wszystkim budowanie kapitału społecznego poprzez aktywizację mieszkańców oraz przyczynianie się do powstawania nowych miejsc pracy na obszarach wiejskich. Ale także polepszenie zarządzania lokalnymi zasobami i ich waloryzacja, dzięki pośredniemu włączeniu lokalnych grup działania w system zarządzania danym obszarem. Takie podejście powiązane z określonym obszarem, wpływa na lepsze zdefiniowanie problemów obszaru i określenie sposobów ich rozwiązania.

Nowy sposób na rozwój lokalny

LEADER to swego rodzaju PPP, w którym oddolne, partnerskie podejście do rozwoju -realizowane ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: