Rynek Finansowy: Bank BPH Wbrew trendowi

BANK 2010/03

Inwestor, który kupił jedną akcje Banku BPH po cenie 78,50 zł pierwszego dnia lutego i sprzedał je 23 dni później, mógł zarobić 2,10 zł. Stopa zwrotu za ten okres wyniosła 2,68 proc. W tym samym czasie indeks WIG20 spadł o 5,20 proc., a cały wskaźnik WIG-Banki stracił 5,96 proc.

Marek Kwiatkowski

W lutym na rynku giełdowym doszło do znacznych zmian w wycenie indeksów. Większość spółek zanotowała spadki, a część inwestorów oczekiwała na nadejście kolejnej głębokiej korekty. Indeks WIG20 trzykrotnie spadł w tym czasie poniżej 2200 punktów. Za każdym razem zwyciężali jednak kupujący, odsuwając groźbę mocniejszego tąpnięcia w czasie. Z 12 banków notowanych w indeksie WIG-Banki jedynie akcje BPH zyskały 2,6 proc. Drugie na podium znalazły się walory Kredyt Banku, które urosły jedynie o 0,65 proc. Najsłabiej w lutym wypadły akcje BRE Banku, które zanotowały spadek o blisko 10 proc.

Lider na rynku

<...>

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: