Rynek Finansowy | Banki w pakcie

BANK 2016/09

W styczniu br. minister rolnictwa ogłosił podjęcie prac nad "Paktem dla obszarów wiejskich" - kluczowym dokumentem strategicznym dla rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich na najbliższe lata. Trudno wyobrazić sobie porozumienie środowisk administracyjnych społecznych i gospodarczych na rzecz wsi bez udziału sektora bankowego od ponad stu lat aktywnie uczestniczącego w jej życiu.

Arkadiusz Lewicki

Pakt dla obszarów wiejskich” jest jednym z celów postawionych przez nowy rząd w „Programie Działań Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na lata 2015-2019”. Jak zapowiedział minister rolnictwa, ma on być nie tylko strategią, ale także swego rodzaju porozumieniem społecznym i politycznym – kompleksowo integrującym działania administracji rządowej i samorządowej, lokalnych społeczności, organizacji społecznych i zawodowych – w realizacji wspólnego celu, jakim jest szeroko rozumiany rozwój obszarów wiejskich. Efektem tych skoordynowanych działań ma być wzmocnienie wszystkich funkcji wsi: społecznych, gospodarczych i środowiskowych.

Porozumienie dla rozwoju

Pakt ma pozwolić uzyskać efekt synergii, poprzez odpowiednie ukierunkowanie wsparcia na ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: