Rynek finansowy: Dylematy i nadzieje

BANK 2015/04

Forum zorganizowano w tym roku pod hasłem: Ekonomiczne i regulacyjne uwarunkowania rozwoju usług bankowych w Polsce. Spotkanie liderów i luminarzy polskiego systemu bankowego zdominowały tematy związane z unią kapitałową, CRD IV, PSD II, problemy SKOK-ów i ich wpływ na bezpieczeństwo sektora. Wiele uwagi poświęcono temu, jak pomóc Polakom zadłużonym we frankach szwajcarskich.

Stanisław Brzeg-Wieluński

Na Forum Bankowe, organizowane od lat pod patronatem ZBP, przybyło dziesiątki prezesów banków, naukowców, przedstawicieli KNF, NBP, BFG, KDPW, GPW, firm doradczych oraz czołowych polityków.

Otwierając konferencję, prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz zaakcentował, w jak trudnym czasie – z punktu widzenia biznesowego – przyszło obecnie działać polskiemu sektorowi bankowemu. Miał głównie na myśli niskie stopy procentowe, problemy z walutowymi kredytami hipotecznymi oraz unijne pomysły na unię bankową i fiskalną. W opinii szefa ZBP rozwiązanie problemu kredytów mieszkaniowych deminowanych w CHF ma kapitalne znaczenie dla stabilności całego systemu finansowego.

Trochę dobrze, trochę źle

– Rok ubiegły był trudny, ale generalnie ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: