Rynek finansowy: Kronika – luty 2015

BANK 2015/02

WYDARZENIA Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Wciąż są one na rekordowo niskim poziomie, na którym znalazły się w październiku ubiegłego roku. Główna stopa procentowa została obniżona z 2,5 do 2 proc. prawie pół roku temu. Wówczas skala tej zmiany została uznana za zaskakującą.

TRANSAKCJE

Koncern Total otwiera w Polsce stacje paliw. Oferuje m.in. paliwa premium i wysoki standard usług. Planuje rozszerzenie swojej działalności, co najmniej do 100 punktów w przeciągu najbliższych dwóch lat. Większość nowych stacji paliw będzie zlokalizowana w zachodniej i południowej Polsce.

Teradata, dostawca rozwiązań analizy big data oraz aplikacji marketingowych, ogłosiła zakończenie procesu przejęcia firmy RainStor, prywatnej spółki wyspecjalizowanej w rozwiązaniach on-line z zakresu archiwizacji dużych zbiorów danych opartej na platformie Hadoop. Transakcja pozwoli na wzmocnienie oferowanych przez firmę Teradata rozwiązań klasy korporacyjnej wykorzystujących technologię Hadoop i umożliwi ich wykorzystanie na potrzeby przechowywania danych archiwalnych, w tym gromadzonych w systemach OLTP, hurtowniach danych oraz aplikacjach.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: