Rynek Finansowy: KRONIKA – wrzesień

BANK 2018/09

Wydarzenia: „Europa wspólnych wartości czy Europa wspólnych interesów” to główny temat tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. Od 4 do 6 września politycy, ekonomiści, przedstawiciele nauki i świata biznesu będą starali się wskazać kierunki rozwoju i cele, przed którymi stoi Stary Kontynent w obliczu zagrożeń zewnętrznych i braku stabilności polityczno-gospodarczej wewnątrz Unii Europejskiej.

Wyzwania i zagrożenia będą również tematem raportu prezentowanego podczas Forum Ekonomicznego przez Związek Banków Polskich, a zatytułowanego „Polska i Europa – zagrożenia i wyzwania”. Z raportem będą państwo mieli okazję zapoznać się w kolejnym numerze naszego miesięcznika. Prognozy dotyczące bezrobocia, eksportu czy długu publicznego z jednej strony potwierdzają, że mamy szansę na kolejne lata dynamicznego wzrostu, z drugiej – ukazują możliwe problemy gospodarcze, z którymi zarówno Polska, jak i Europa muszą się zmierzyć. W najbliższych latach musimy sprostać pojawiającym się wyzwaniom oraz uporać się z zagrożeniami, jakie coraz wyraźniej rysują się na horyzoncie. W przypadku polskiego sektora bankowego będą to m.in. wyzwania dotyczące:

  • rozwoju potencjału sektora i zwiększania zdolności do finansowania polskiej gospodarki,
  • budowy systemu oszczędzania ze ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: