Rynek finansowy: MdM – korzyści i straty

BANK 2013/04

Przy optymistycznej, ale i realnej wersji, na początku 2014 r. będzie można zaciągać pierwsze kredyty w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. Czy będzie on skuteczniejszy i efektywniejszy od zakończonego w 2012 r. programu Rodzina na Swoim?

Robert Nogacki

Do końca ubiegłego roku młodzi ludzie mogli skorzystać z rządowego programu pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania. Rodzina na Swoim działała od 2007 r. W ciągu pięciu lat udzielono ponad 180 tys. kredytów. Teraz zastąpić ma ją nowy program: Mieszkanie dla Młodych. Jak informuje Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, obecnie trwają uzgodnienia międzyresortowe nad nowym projektem. Wersja optymistyczna, ale i realna, jest taka, że wejdzie w życie w połowie tego roku, a wnioski na preferencyjne kredyty w ramach MdM będzie można składać już na początku 2014 r.

Założeniem nowego programu ma być poprawa sytuacji na rynku nieruchomości, na którym twa obecnie zapaść, związana z ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: