Rynek finansowy: Na rzecz pomocy

BANK 2009/03

Banki aktywnie włączyły się w proces realizacji programów finansowanych z funduszy europejskich, koncentrując się głównie na tych działaniach, które były adresowane do przedsiębiorców, samorządów i producentów rolnych. Potraktowały fundusze jako szansę na rozszerzenie swojej działalności, promocję oraz sposób na przyciągnięcie nowych klientów.

Jerzy Kwieciński

Sektor bankowy bardzo aktywnie włączył się w promocję funduszy, szczególnie wśród przedsiębiorców. Przygotował nowe produkty, które wspomagały realizację projektów unijnych, takie jak wyodrębnione rachunki bankowe, kredyty pomostowe czy specjalne inwestycyjne, jak też gwarancje i poręczenia.

W latach 2004-2006 w naszym kraju było prawie 90 tys. projektów, czyli około 100 tys. prowadzonych rachunków, bo część projektów była realizowana przez więcej niż jeden podmiot. Można przypuszczać, że w planie 2007-2013 r. będzie realizowanych około 300 tys. projektów. Jakość i wygoda obsługi rachunków w bankach bywa różna. Czasem trzeba zmienić bank, aby zapewnić sprawniejszą obsługę projektów unijnych.

<...>

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: