Rynek Finansowy: Plany Komisji Europejskiej na 2019 rok

BANK 2019/02

Komisja Europejska ogłosiła niedawno plany działań na kolejny rok. Dokument ten, choć zawierający ze swej natury informacje raczej natury ogólnej, pozwala jednak dostrzec, jakie priorytety będą przyświecały tej instytucji i na czym skupi się w swych pracach.

Komisja Europejska, będąc swoistą egzekutywą UE, jest podmiotem inicjującym unijne procesy legislacyjne. Stwierdzić można zatem, że jest spiritus movens Unii Europejskiej, a co za tym idzie zapowiedzi jej przyszłych aktywności stanowią bardzo ważną wiedzę na temat tego, czego spodziewać możemy się w najbliższej przyszłości ze strony – tu określenie, którego bardzo nie lubię ze względu na ogólność i brak precyzji – „Brukseli”.

Pozycja Komisji w traktatach

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: