Rynek finansowy: Polka indywidualistka

BANK 2016/10

Po pierwszym półroczu można mówić - nawiązując do muzycznych skojarzeń - że trwa jeszcze skoczna polka w rytmie na 2/4. Krok banków jest jednak dosyć nerwowy i niepewny - ich sytuacja ekonomiczna polaryzuje się. Osiągnięcia są ciągle niezłe, często lepsze niż przed rokiem, ale całościowo wyniki netto obniżyły się.

Tradycyjnie publikujemy wyniki 13 banków notowanych na warszawskiej giełdzie. Prezentowany materiał bazuje na raportach półrocznych. Tam, gdzie banki, prezentując pozycje bilansowe pierwszego półrocza 2016 r. odnoszą się do końca 2015 r., do porównań bierzemy raport półroczny z pierwszej połowy 2015 r., tak aby zapewnić pełną porównywalność danych dla wszystkich instytucji pokazanych w rankingu.

{module BanerB1}

W sektorze bankowym ciągle udaje się znaleźć rezerwy do ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: