Rynek Finansowy: Standard i technologie, ale partnerstwo przede wszystkim

BANK 2017/10

5 września br. odbyła się kolejna edycja Kongresu Obsługi Gotówki. Wydarzenie to cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a najlepszym tego dowodem jest stale zwiększająca się liczba uczestników.

5 września br. odbyła się kolejna edycja Kongresu Obsługi Gotówki. Wydarzenie to cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a najlepszym tego dowodem jest stale zwiększająca się liczba uczestników.

Wojciech Weosły
Na co dzień wiceprezes zarządu Impel Cash Solutions (Grupa Impel),
jednocześnie wiceprezes zarządu Polskiej Organizacji Firm Obsługi Gotówki.
Z branżą logistyki wartości pieniężnych związany od ponad 20 lat.

Poza coraz liczniejszym gronem słuchaczy, optymistycznie prezentują się dane przekazane podczas Kongresu przez przedstawicieli Narodowego Banku Polskiego. W tym roku, podobnie zresztą jak i w minionych latach, podaż gotówki rośnie. Oznacza to, że pomimo licznych zapewnień wieszczących jej szybki koniec, gotówka w dalszym ciągu jest najpowszechniejszą z dostępnych metod płatności. Wydaje się, że sytuacja ta może jeszcze przez wiele lat nie ulec istotnej zmianie.

Coraz szersze grono przedstawicieli rynku zajmującego się na co dzień obsługą gotówki, większą uwagę skupia na wykorzystywaniu technologii w jej obsłudze. Pojęcie automatyzacji jest coraz częściej przywoływane w dyskursie na ten temat, a powszechnym jest wskazywanie przez przedstawicieli firm technologicznych korzyści wynikających z zastosowania nowoczesnych rozwiązań w odniesieniu do systemów IT, urządzeń do przeliczania, transportowania i przechowywania wartości, czy też urządzeń i systemów zabezpieczeń.

Do tego grona dołą...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: