Rynek finansowy: To nie jest tylko nasza bankowa chmura

BANK 2019/05

O Chmurze Krajowej, świadczonej przez nią usługach i planach mówił – w rozmowie ze Stanisławem Brzeg-Wieluńskim i Maciejem Małkiem – Adam Marciniak, wiceprezes zarządu banku PKO BP nadzorujący obszar informatyki.

Skąd pomysł na Chmurę Krajową – to samodzielna inicjatywa PKO BP i PFR, czy też efekt dyskusji ze środowiskiem bankowym, które sygnalizowało konieczność powstania takiego rozwiązania z uwagi na potrzeby outsourcingowe?

– Wzrost wykorzystania usług chmurowych jest trendem światowym. Większość producentów z sektora IT przestaje rozwijać oprogramowanie w tradycyjnym modelu i udostępnia jego nowe wersje wyłącznie w chmurze. Analitycy rynku szacują, że do 2020 r. wartość usług chmurowych w skali UE przekroczy 40 mld euro. Projekt Chmury Krajowej stanowi wyjście naprzeciw rewolucji technologicznej, która ma wielkie znaczenie dla wzrostu zaawansowania biznesu – zarówno małych i średnich firm, jak i instytucji publicznych. Oparcie usług cyfrowych na nowoczesnej i lokalnej infrastrukturze to większe bezpieczeństwo i niższe koszty dla przedsiębiorców i administracji.

Dla PKO Banku Polskiego zaangażowanie ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: