Rynek finansowy: Wychodzenie z dołka

BANK 2017/11

Po trzech latach niepewności, rynek bancassurance powoli wychodzi z regulacyjnego szoku. Ożywienie zauważalne jest szczególnie w obszarze ubezpieczeń inwestycyjnych, które do niedawna były przyczyną największych kontrowersji wokół branży. Tymczasem legislacyjne tsunami bynajmniej nie zwolniło tempa: najbliższe miesiące przyniosą kolejne rewolucyjne zmiany, tym razem za sprawą implementacji dyrektywy o dystrybucji ubezpieczeń (IDD) oraz ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO).

Jerzy Rawicz

Zagadnienia prawno-regulacyjne dominowały również podczas tegorocznej, dziewiątej już edycji Kongresu Bancassurance. – Kolejny raz przyszło nam dyskutować o regulacjach, a nie o dynamicznie zmieniających się potrzebach rynku – przypomniał w wystąpieniu inauguracyjnym mec. Jerzy Bańka, wiceprezes Związku Banków Polskich. Nawiązał on do trzech poprzednich edycji wydarzenia, których tematyka koncentrowała się na wchodzących w życie na przestrzeni ostatnich lat regulacjach mających kluczowe znaczenie dla branży: Rekomendacji U, ustawy o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym czy wreszcie nowej ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej.

image

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI