Rynek Finansowy: ZBP wspiera eksporterów

BANK 2017/12

Banki łączą siły, aby wspierać kolejną ważną inicjatywę z perspektywy odpowiedzialnego rozwoju: ekspansję zagraniczną rodzimych firm. A trzeba przyznać, że ta ostatnia dawno nie objawiała się tak wyraziście.

Krzysztof Maciejewski

Kilka tygodni temu z inicjatywy Związku Banków Polskich powstał projekt pod nazwą „Ekspansja zagraniczna w praktyce”, w ramach którego banki komercyjne we współpracy z BGK i KUKE organizują seminaria dla przedsiębiorstw, ukierunkowane na szerzenie wiedzy na temat perspektywicznych rynków eksportowych i instrumentów finansowania działalności zagranicznej. Pierwsze w tym cyklu spotkanie miało miejsce 26 września 2017 r. w Katowicach. Pieczę nad tym projektem sprawuje Rada Programowa, w skład której wchodzą: reprezentanci Związku Banków Polskich, KUKE S.A., Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Można się jednak zastanawiać, po co na obecnym etapie wspierać eksport, który przecież od bardzo dawna nie miał się tak dobrze.

Wykorzystać ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: