Rynek mieszkaniowy silniejszy od Covid-19

Inwestycje / Nieruchomości

– To był wyjątkowy rok. Covid-19 spowodował wiele zawirowań, których nikt z nas nie był w stanie przewidzieć. Jestem bardzo zadowolony ze swojego Zespołu, który wykazał się wytrwałością i dużą determinacją w realizacji postawionych celów. To pokazało, że wypracowane przez nas mechanizmy sprawdzają się – mówi Michał Sapota, prezes HRE Investments, który od lat specjalizuje się w branży deweloperskiej. Mimo koronawirusa ‒ w czerwcu holding odnotował rekordy sprzedaży swoich nieruchomości. Rok zamknie z wynikiem blisko 3 tys. nowych mieszkań.

Lake House nad Jez. Zegrzyńskim
Lake House nad Jez. Zegrzyńskim Fot. Lake House Zegrze Sp. z o.o.

– To był wyjątkowy rok. Covid-19 spowodował wiele zawirowań, których nikt z nas nie był w stanie przewidzieć. Jestem bardzo zadowolony ze swojego Zespołu, który wykazał się wytrwałością i dużą determinacją w realizacji postawionych celów. To pokazało, że wypracowane przez nas mechanizmy sprawdzają się – mówi Michał Sapota, prezes HRE Investments, który od lat specjalizuje się w branży deweloperskiej. Mimo koronawirusa ‒ w czerwcu holding odnotował rekordy sprzedaży swoich nieruchomości. Rok zamknie z wynikiem blisko 3 tys. nowych mieszkań.

Wprowadzone przez rząd obostrzenia w pierwszej fali koronawirusa odbiły się na sprzedaży lokali w marcu i kwietniu. Nie wynikało to z braku zainteresowania mieszkaniami, tylko szeroko rozpowszechnianych zaleceń pozostania w domach.

– Nie traciliśmy optymizmu. W czasie lockdownu zauważyliśmy spory ruch na stronach internetowych naszych inwestycji. To było budujące. W maju wyniki poszły do góry. Czerwiec, jeżeli chodzi o niektóre z naszych lokalizacji, był rekordowy pod względem sprzedaży. Trzeci kwartał możemy uznać za bardzo dobry – podsumowuje Michał Sapota.

Przyszła wartość brutto aktywów zarządzanych w tym momencie przez HRE Investments przekroczyła 2 mld zł i systematycznie rośnie.

To pokazuje, że zapotrzebowanie na nowe mieszkania w Polsce nie słabnie, a inwestowanie w rynek nieruchomości pozostaje bezpieczną i sprawdzoną lokatą kapitału.

Potencjał nieoczywistych lokalizacji

Rok 2020 był pełen wyzwań. HRE Investments nieprzerwanie realizuje szereg inwestycji w całej Polsce. Stawia na komfort i nowoczesność, proponując wygodne i przestronne lokale blisko wysoko rozwiniętych aglomeracji. Inwestuje też w mniejszych miejscowościach.

Nie boimy się wchodzić w nieoczywiste lokalizacje.

– To nas wyróżnia od innych deweloperów. Nie boimy się wchodzić w nieoczywiste lokalizacje. Pozorne miejsca, są dla nas wyzwaniem. Potrafimy przygotować tam inwestycje, które zadowolą wielu klientów – mówi Michał Sapota, prezes HRE Investments.

Czytaj także: Inwestować w zwykłe mieszkania czy w nieruchomości luksusowe?

Spółka skutecznie materializuje swoje inwestycje

W realizacji jest ponad 2,5 tys. mieszkań. Kolejne są już w przygotowaniu. Najnowszą ofertę stanowią Apartamenty Kościuszki w podwrocławskich Zacharzycach. Powstanie tutaj oaza spokoju z lokalami usługowymi i placami zabaw. Inwestycja składać będzie się z 36 trzykondygnacyjnych budynków wielorodzinnych. Do dyspozycji przyszłych lokatorów oddanych zostanie 408 funkcjonalnych i komfortowych mieszkań.

W ścisłym centrum Łodzi w sprzedaży są Apartamenty Senatorska. Funkcjonalne i niedrogie w eksploatacji mieszkania cieszą się sporym zainteresowaniem. Podobnie jest w Opolu, w przypadku Apartamentów Barona.

W podwarszawskim Zegrzu powstaje inwestycja ‒ Lake House, realizowana nad Jeziorem Zegrzyńskim przez BDC Development. To propozycja dla koneserów przyrody, ceniących ciszę i spokój. To także świetna lokalizacja dla osób uprawiających sporty wodne. Przyszli lokatorzy do wyboru będą mieli 59 apartamentów i dostęp do prywatnej mariny.

Spory progres widoczny jest też w Radzyminie, gdzie realizowane są Apartamenty Słowackiego. BDC Development doskonale zdaje sobie sprawę, że jakość mieszkań, to kluczowy element przy wyborze nieruchomości. Do sprzedaży trafi tutaj w sumie 113 przestronnych mieszkań.

Nowy Dwór Mazowiecki świetną bazą mieszkaniową

Kolejne inwestycje ‒ BDC Development ‒ zlokalizowane są właśnie tutaj. Przy ul. Złotej zaplanowano budowę dwóch budynków wielorodzinnych z 194 mieszkaniami, które pozwolą spełnić marzenia o własnym „M”.

Lokale z widokiem na malowniczą Wisłę lub Narew w rejonie ul. Warszawskiej to następna oferta, która już niebawem będzie realizowana. W znakomitej lokalizacji planuje się budowę 275 mieszkań.

Wspominając o Nowym Dworze Mazowieckim nie można pominąć Osiedla Dębowy Park ‒ to największa prywatna inwestycja w historii budownictwa mieszkaniowego w tym mieście. HRE Investments, ekspert w dziedzinie rynku nieruchomości, stawia w swoich projektach na prefabrykację, upatrując w niej przyszłość budownictwa w Polsce.

Czytaj także: Mniej niż rok od wbicia łopaty w ziemię do odbioru kluczy do mieszkania

Nowoczesna prefabrykacja

– Stawiamy na prefabrykację. Aktualnie prowadzimy dwie inwestycje w tej technologii. W nadmorskiej Rumi i Pruszczu Gdańskim, realizowane przez North Star Development. W przyszłości będziemy chcieli iść tylko w tym kierunku. Od roku jesteśmy właścicielem bydgoskiej firmy Baumat. To potentat, jeżeli chodzi o prefabrykację – zaznacza Sapota.

Budownictwo z użyciem prefabrykacji daje sporą przewagę nad tradycyjną technologią. Wykorzystanie jej pozwala o połowę zmniejszyć cały proces inwestycyjny. Warta podkreślenia jest również sama jakość, której nie sposób osiągnąć najlepszym fachowcom.

Budownictwo z użyciem prefabrykacji daje sporą przewagę nad tradycyjną technologią.

Dzięki technologii z wykorzystaniem wielkoformatowej płyty betonowej, spółka dąży do realizacji 10 tys. mieszkań rocznie. Cel chce osiągnąć w perspektywie kilku najbliższych lat.

Czytaj także: Nowa wielka płyta nie tylko skraca o połowę czas inwestycji, ale też obniża koszty

Kierunek ‒ Śląsk

W perspektywie dwóch najbliższych lat chce zakończyć kilkanaście projektów i rozpocząć ponad dwadzieścia nowych. Zamierza w przyszłym roku realizować inwestycje: na Pomorzu, w Warszawie, okolicach Łodzi i Wrocławia.

– Chcemy mocno zaznaczyć swoją obecność na Śląsku. W Katowicach, Bytomiu, Oświęcimiu czy Rudzie Śląskiej widzimy spory potencjał. Jest tutaj wiele ciekawych miejsc, gdzie można realizować nowoczesną substancję mieszkaniową – mówi Michał Sapota, prezes HRE Investments, który poprzeczkę w 2021 roku stawia sobie bardzo wysoko. Chce osiągnąć pułap 5 tys. mieszkań z nowej oferty.

HRE Investments to niezależny holding inwestycyjny typu private equity, działający w sektorze nieruchomości. Zajmuje się inwestowaniem kapitału własnego oraz w imieniu polskich i międzynarodowych inwestorów prywatnych, jak i instytucjonalnych.

Stawia na wyselekcjonowane aktywa i spółki z sektora nieruchomości oraz sektorów powiązanych, z dominującym udziałem mieszkaniowych projektów deweloperskich.

Przyszła wartość brutto aktywów zarządzanych w tym momencie przez HRE Investments przekroczyła 2 mld zł i systematycznie rośnie.

Publikacja powstała na podstawie materiałów otrzymanych od HRE Investments

Źródło: aleBank.pl
Udostępnij artykuł: