Rynek Nieruchomości: Dobry czas na inwestycje

Finanse i gospodarka

Ceny mieszkań na rynku pierwotnym wciąż spadają. Analitycy rynkowi twierdzą, że to dobry czas na inwestycje. Coraz więcej osób interesuje się obecnie dostępną ofertą. Zbyt długie zwlekanie z podjęciem decyzji o zakupie może sprawić, że atrakcyjne oferty zostaną wyprzedane - mówi ekonomista, Marek Zuber.

Z raportu przygotowanego przez Home Broker wynika, że w większości dużych miast ceny transakcyjne nieruchomości na rynku pierwotnym są niższe niż na rynku wtórnym. Ceny mogą jeszcze minimalnie spaść, ale nie będzie to już znaczący spadek – twierdzi ekonomista Marek Zuber.

121015.dobry.czas.na.inwestycje.01.599x165

Ustawa deweloperska z kwietnia 2012 roku spowodowała, że deweloperzy wprowadzili nową politykę sprzedaży. Ich ceny nie tylko stały się konkurencyjne w stosunku do mieszkań sprzedawanych z drugiej ręki, ale również bardziej elastyczne. Deweloperzy są teraz bardziej otwarci na negocjację warunków sprzedaży. Tym między innymi przyciągają potencjalnych nabywców. Jest to jedna z przyczyn warunkująca obecną sytuację na rynku nieruchomości.

W pierwszym półroczu 2012 sprzedaliśmy o ok. 40 % więcej mieszkań niż w analogicznym okresie 2011 – wprowadziliśmy do sprzedaży nową inwestycję na Ursynowie, a dodatkowo nasze dwie podwarszawskie realizacje, w Sulejówku i w Brwinowie, są dostępne w bardzo korzystnych ofertach cenowych. Dlatego właśnie  nasze wyniki na tle problemów na rynku są dobre.  Jest to jednak trudny czas dla deweloperów. Banki mniej chętnie udzielają kredytów i dlatego część rozmów w działach handlowych kończy się na etapie wstępnym. Dobra polityka rabatowa i niskie ceny ofertowe – to jest nasz przepis na obecne czasy – mówi Beata Fertak -Szymańska, Pełnomocnik Zarządu ds. Marketingu Włodarzewska SA.

Dobry czas na inwestycje

Zmiana sytuacji na rynku nieruchomości spowodowana nową ustawą deweloperską, utrudniony dostęp do kredytów hipotecznych, jak i wygaszanie rządowego programu wsparcia kredytowego dla rodzin, wpłynęły na zmianę stosunku dewelopera do klienta. W chwili obecnej stali się oni jeszcze bardziej otwarci na negocjację z potencjalnym nabywcą, a tym samym zmienił się ich stosunek do proponowanych cen sprzedaży lokali.

Jest to więc doskonała okazja dla nabywców. Dzięki sprzyjającym okolicznościom kupcy mają szansę stać się właścicielami apartamentów o wysokim standardzie w dobrej cenie. I tak na przykład ceny apartamentów przy polu golfowym Sobienie Królewskie, około 30km od Warszawy, zaczynają się już od 299 tysięcy złotych.

Inwestowanie w nieruchomości zawsze było dobrym posunięciem, przynoszącym określone korzyści właścicielowi. Zakup nieruchomości w najbliższych miesiącach to inwestycja, która w przyszłości ma sporą szansę zwrócić się z nadwyżką.

Źródło: www.wlodarzewska.pl

 

Udostępnij artykuł: