RYNEK OBSŁUGI GOTÓWKI W POLSCE: V KONGRES OBSŁUGI GOTÓWKI 2019

Artykuły / Wydarzenia

Gotówka, od czasu zastosowania jej przez Fenicjan w VII w p.n.e., do dzisiaj pozostaje najpopularniejszą metodą zapłaty. W Polsce gotówka to blisko 82-proc. w ogólnej liczbie płatności dokonywanych przez osoby fizyczne. Według statystyk Narodowego Banku Polskiego w ostatnich latach liczba banknotów i monet znajdujących się w obiegu wzrosła niemal dwukrotnie.

#KongresOG - 4 września 2019 r. Rejestracja: www.aleBank.pl/KOG

Idealną okazją do prezentacji oczekiwań poszczególnych uczestników rynku jest Kongres Obsługi Gotówki, który odbędzie się już 4 września 2019 r. To otwarta platforma dyskusji między głównymi uczestnikami rynku, a dostawcami technologii. Podmiotami, które aktywnie uczestniczą w tych procesach są w Polsce: NBP, PWPW, banki oraz firmy zajmujące się transportem, liczeniem i przechowywaniem gotówki.

Wydarzenie, organizowane przez Związek Banków Polskich, odbędzie się pod patronatem honorowym Narodowego Banku Polskiego oraz Polskiej Organizacji Firm Obsługi Gotówki (POFOG).

Program zapowiada się bardzo ciekawie – poruszone zostaną m.in. następujące tematy:

Tendencje w obsłudze Gotówki

  • Dzięki przedstawicielom NBP dowiemy się co dalej z gotówką i jak będzie się rozwijać jej obieg. Zapoznamy się z występującymi na rynku próbami jej fałszerstw.

Nowością na tego rocznym Kongresie będą Warsztaty

  • Dwa równoległe spotkania (uczestnicy podzieleni na dwie grupy): Warsztaty NBP z zakresu rozpoznawania znaków pieniężnych oraz spotkanie pokazujące nowoczesne rozwiązania przy obsłudze gotówki.

Koszty generowane przez instrumenty płatnicze

  • Koszty gotówki vs. płatności bezgotówkowe – zderzenie dwóch światów płatności.

Nowe modele i najlepsze praktyki w obsłudze gotówki

  • Ciekawe spotkanie praktyków dostarczających najnowocześniejsze technologie dla branży.

 

Serdecznie zapraszamy!

4 września 2019 r.
Novotel Warszawa Airport

Rejestracja: www.aleBank.pl/KOG

Udostępnij artykuł: