Rynek pracy pracownika czy pracodawcy – inwestycja w kapitał ludzki

Polecamy

Kopalnia Soli w Bochni - 19 czerwca 2015 r.Kraków - 22 czerwca 2015 r.

Kopalnia Soli w Bochni - 19 czerwca 2015 r.Kraków - 22 czerwca 2015 r.

Jak skutecznie pomagać młodym w wejściu na rynek pracy? Jaka jest rola przedsiębiorców? Jak ją eksponować? Jakich kompetencji nauczać? Jak wspierać tych, którzy już doświadczyli bycia bezrobotnym? Kim są NEETs - sposobem na przetrwanie, ucieczką czy nowym zjawiskiem społecznym?

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ma zaszczyt zaprosić na cykl dwóch konferencji pt. "Rynek pracy pracownika czy pracodawcy - inwestycja w kapitał ludzki", które odbędą się:

  • 19 czerwca br. w Kopalni Soli w Bochni
  • 22 czerwca br. w Międzynarodowym Centrum Kultury, Rynek Główny 24 w Krakowie

Określenie praktycznych narzędzi i rozwiązań, które mogą być zastosowane zarówno przez administrację publiczną, ale także przedsiębiorców, instytucje sektora edukacji, młodych ludzi wchodzących na rynek pracy oraz pracowników, jest szczególnie ważne teraz, kiedy uruchamiane są programy w ramach nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej 2014-2020. Dlatego celem cyklu konferencji jest wypracowanie rekomendacji i praktycznych rozwiązań wspierających rozwój polskich przedsiębiorstw poprzez dopasowanie kompetencji i kwalifikacji przyszłych i obecnych pracowników do potrzeb przedsiębiorstw.

Podczas pierwszej konferencji przedstawiciele grup interesariuszy będą starli się odpowiedzieć na pytanie: Osoby młode wkraczające na rynek pracy - szanse, czy wyzwania dla przedsiębiorców, administracji, nauki i oświaty?

Podczas drugiej konferencji dyskusja toczyć się będzie wokół tematu Czy system edukacji jest gotowy kształcić na potrzeby rynku pracy? Rola przedsiębiorców, rola administracji?

Więcej informacji: rynekpracy.parp.gov.pl/

Udział w konferencjach jest bezpłatny.

Źródło: PARP

Udostępnij artykuł: