Rynek zwolnił po „minutach” FOMC

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) kontynuuje swój spadek po odbiciu z poziomu 1.3320.

Euro (EUR) kontynuuje swój spadek po odbiciu z poziomu 1.3320.

Wspólna waluta znajduje się w negatywnym trendzie ponieważ Europejski Bank Centralny zdecydował się na zmniejszenie stóp procentowych o 0,25%.

Dolar amerykański (USD) osiąga wyższe wartości dotykając poziomu 99.62, czyli dwumiesięcznego maksimum, po tym jak dane związane z zatrudnieniem w sektorze pozarolniczym w USA okazały się lepsze od oczekiwań i mogą w dalszym ciągu pchać wartość dolara wyżej.

Akcje

US 500 (SPI) jest obecnie na poziomie 1767 i nadal rośnie bez względu na pogłoski, że ograniczenie QE może nastąpić wcześniej niż przypuszczano przez pozytywne dane dotyczące miejsc pracy.  Analitycy wierzą, że zmiana postawy pójdzie gładko.

Towary

Ropa naftowa (WTI) znalazła wsparcie powyżej poziomu 93.25 przez krótką chwilę. Cena ropy nadal spada przez niewielki popyt na nią oraz zmniejszenie dostaw z Bliskiego Wschodu. Prawdopodobnie pozytywne zmiany związane ze stosunkami handlowymi Iranu oraz programem nuklearnym mogą popchnąć wartość ropy wyżej.  

Para dnia i Opcje FX

Funt brytyjski (GBP) spada w stosunku do dolara amerykańskiego, dotykając wartości na poziomie 1.5953 podczas porannego tradingu.

Inwestorzy powinni rozważyć trading uwzględniający spread niedźwiedzia (bear put spread), który może przynieść zysk jeśli wartość funta brytyjskiego będzie nadal spadać. Bear Put spread konstruuje się poprzez zakup opcji "Put" at-the-money oraz sprzedaż opcji "Put" out-of-the-money.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: