Rynki czekają w napięciu na dane z USA

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) zyskało wczoraj dzięki zwiększonej zmienności, po przeprowadzeniu przez prezesa Europejskiego Banku Centralnego, Mario Draghi, jego comiesięcznej konferencji prasowej.

Po osiągnięciem poziomu 1.3805 wspólna waluta spadła do poziomu 1.3908 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD).

Dolar amerykański (USD) utrzymuje swój zwyżkowy trend w stosunku do jena japońskiego (JPY) i obecnie utrzymuje się w pobliżu trzymiesięcznego maksimum tuż poniżej poziomu 103.89.

Para może być testowana przez dzisiejszy raport dotyczący zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA. Praca jest kluczowym wskaźnikiem polityki pieniężnej Rezerwy Federalnej.

Akcje

Akcje amerykańskie pozostają prężne i obecnie notowane są w pobliżu szczytów wszech czasów, kiedy USA 500 (SPI) notowany jest powyżej poziomu 1885,51. Inwestorzy czekają na dzisiejsze dane dotyczące nowych miejsc pracy, które są jednym z najważniejszych mierników amerykańskiej gospodarki.

Towary

WTI (OIL) zyskuje na wartości po spadku do poziomu 98,90 w ciągu tygodnia. Cena ropy spadła po załagodzeniu napięć na Krymie, a rynki pozostają ostrożne na jakiekolwiek zmiany geopolityczne.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) nie pokonało oporu powyżej poziomu 1293, co w rezultacie spowodowało jego spadek. 

Kiedy szlachetny metal notowany jest blisko poziomu 1286 dolarów za uncję, inwestorzy w skupieniu czekają na ważne dane z USA.

Traderzy powinni tworzyć spread byka (Bull Call Spread) na złocie, który tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Call oraz sprzedaż opcji out-of-the-money Call.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: