Rynki o poranku – problem odsunięty w czasie

Komentarze ekspertów

Ostatnie dni przebiegały w ten sam sposób co ostatnie tygodnie, miesiące i lata. Problem Grecji został odsunięty w czasie tym razem do weekendu, mimo że od dawna europejscy politycy zapewniali o kolejnych ostatecznych terminach na porozumienie. Tym razem istnieje pewna szansa, że poznamy ostateczne rozwiązanie, ponieważ termin 30 czerwca, kiedy Grecja ma spłacić pożyczkę Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu zbliża się nieubłaganie.

W rytm kolejnych komentarzy dotyczących Grecji działają także rynki finansowe. Krótkoterminowe ruchy na europejskich indeksach stały się niemożliwe to przewidzenia, ponieważ na rynek systematycznie spływają sprzeczne komentarze. Dziś sytuacja może się powtórzyć, chociaż chwilowo na pierwszy polityczny plan wskoczyła debata odnośnie problemu imigracji do Europy.

Europejskie indeksy rozpoczynają sesję od spadków w okolicy 0,5% – 1%, natomiast WIG20 traci na otwarciu około 0,2%. Stabilnie wyglądają notowania złotego, a kursy głównych par z polską walutą wyglądają następująco: USDPLN 3,7230; EURPLN 4,1700; 3,9800; GBPPLN 5,8600.

W dzisiejszym kalendarium makroekonomicznym brakuje istotnych wydarzeń, dlatego rynki ponownie mogą koncentrować się na sprawie Grecji. Jeżeli chodzi o Stany Zjednoczone, to warto zwrócić uwagę na przetasowania w indeksach Russell, które może zwiększyć płynność na rynku.

Mateusz Adamkiewicz,
Analityk Rynków Finansowych,
HFT Brokers

 

Udostępnij artykuł: