Rynki pozostają żywe po publikacji raportu NFP

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) utrzymuje poziom poniżej oporu 1.3626 w stosunku do dolara po piątkowej publikacji raportu o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym (NFP).

Euro (EUR) utrzymuje poziom poniżej oporu 1.3626 w stosunku do dolara po piątkowej publikacji raportu o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym (NFP).

Para zyskała na wartości pod koniec ubiegłego tygodnia odbijając się z poziomu 1.3505 do poziomu 1.3638, kiedy to dane w USA pokazały gorsze niż oczekiwano dane dotyczące zatrudnienia.

Dolar amerykański (USD) obecnie notowany jest na poziomie 102.38 w stosunku do jena japońskiego (JPY) odzyskując wszystkie swoje starty z piątku. Dolarowi udało się odzyskać ponad 100 pipsów, które stracił w piątek po publikacji raportu NFP.

Akcje

Akcje amerykańskie kontynuują swój wzrost od poprzedniego tygodnia, na co nie miała nawet wpływu słaba publikacja raportu NFP.  USA 500 (SPI) musi przesunąć się powyżej poziomu oporu 1791.

Towary

Cena ropy naftowej wzrasta kiedy ropa Brent (BRT) podniosła prędkość. Ropa wzrosła do poziomu 109.65 osiągając czterotygodniowe maksimum przed korektą do poziomu 109.17.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) wykazuje oznaki silnego wzrostu kiedy dolar amerykański słabnie. Szlachetny metal pokonał poziom 1273 dotykając poziomu 1275 na początku tego tygodnia, kiedy apetyt inwestorów na ryzyko zmniejszył się i wybrali inwestycje w bezpieczne aktywa.

Inwestorzy powinni tworzyć spread byka (Bull Call Spread) na złocie, jeśli spodziewają się wzrostu wartości szlachetnego metalu. Bull Cal Spread tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Call oraz sprzedaż opcji out-of-the-money Call.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Manager
Easy-Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: