Rząd ma plan budowy 22 mostów. Mają pomóc w rozwoju mniejszych regionów Polski

Samorządy

Premier Mateusz Morawiecki
Fot. KPRM

Rząd przewiduje budowę 22 mostów, m.in. na Wiśle, Odrze, Bugu i Narwi, wynika z wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego.

Premier #MateuszMorawiecki: w ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski. Chcemy budować mosty po to, żeby łączyć Polskę #mosty #rząd @PremierRP

– W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski. Chcemy budować mosty po to, żeby łączyć Polskę – powiedział Morawiecki na konferencji prasowej po wtorkowym posiedzeniu rządu.

Dziś zaprezentowano plan budowy pierwszych 20 mostów, w 9 regionach, na 8 rzekach.

Niezrównoważony rozwój kraju

Dodał, że przez ostanie 25 lat rozwój kraju w dużym stopniu był niezrównoważony, ponieważ duże aglomeracje rozwijały się szybciej.

– Chcemy tworzyć szanse do rozwoju dla mniejszych regionów, dla ośrodków powiatowych, a tutaj mosty są w szczególności potrzebne – dodał Morawiecki.

Program będzie realizowany do 2025 r.

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński dodał, że program będzie realizowany do 2025 r.

Jaki informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, celem zaprezentowanego programu budowy mostów jest usprawnienie komunikacji w regionach i przyczynienie się do ich rozwoju gospodarczego oraz turystycznego.

– Polska to piękny kraj, poprzecinany rzekami. Chcemy, aby komunikacja pomiędzy poszczególnymi gminami, zwłaszcza tymi po przeciwległych stronach rzek, była łatwiejsza – powiedział szef rządu.

Premier podkreślił również, że Polska ma „znakomitych inżynierów specjalizujących się w sztuce budowy mostów”.

Dodał, że dla rządu będzie to kluczowy program, który będzie finansowany z funduszu budowy dróg lokalnych.

Źródło: ISBnews

Udostępnij artykuł: