Rząd USA rozwiewa zagrożenia unoszące sie nad rynkiem

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) straciło na wartości przez zawirowania na rynkach. Wspólna waluta obecnie notowana jest na poziomie 1.3490 po tym jak spadła z poziomu 1.3561.

Euro (EUR) straciło na wartości przez zawirowania na rynkach. Wspólna waluta obecnie notowana jest na poziomie 1.3490 po tym jak spadła z poziomu 1.3561.

Dolar amerykański (USD) osłabł wobec jena japońskiego (JPY) i osiągnął wartość na poziomie 97.88. Polityczna rywalizacja pomiędzy Republikanami oraz Demokratami może doprowadzić rozmowy nad budżetem do sytuacji bez wyjścia. Taki scenariusz może doprowadzić do tego, że USA nie będzie mogło wywiązać się ze swoich zobowiązań finansowych. W obu przypadkach możliwe jest dalsze osłabienie monetarne w gospodarce amerykańskiej.

Akcje

GER 30 (DAX) spadł do wartości 8539, po tym jak pieniądze z akcji zostały zainwestowane w bezpieczne aktywa. Być może wieści o dalszej ekspansji monetarnej USA popchnęłyby indeks wyżej.

Towary

WTI Crude (Oil) spadła do najniższej wartości od trzech miesięcy w związku z tym, że popyt na nią albo jest stabilny albo maleje, podczas gdy ograniczenia dostaw ropy popychają jej cenę poniżej 101.5 dolarów za baryłkę.

Para dnia i Opcje FX

Frank szwajcarski umacnia się. Rano notowany był na poziomie 3,4528 wobec PLN. Euro spadło do wartości 1.2221 w stosunku do franka.

Traderzy chcą wykorzystać ruchy na tej parze walutowej, dlatego wybierają opcje “PUT" na EURCHF.

Oszczędni inwestorzy sprzedają parę powoli out-of-the-money, aby odzyskać część wpłaconej premii i jednocześnie czerpać ze spowolnienia na rynku.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: