Rzeszów nowym klientem PKO Banku Polskiego

Bankowość

PKO Bank Polski wygrał przetarg na obsługę budżetu miasta Rzeszowa i jego 119 jednostek organizacyjnych. Umowa została zawarta na 5 lat. Rzeszów to kolejne - obok Wrocławia, Szczecina i Poznania - miasto wojewódzkie obsługiwane przez Bank.

PKO Bank Polski rozpocznie obsługę budżetu miasta 1 stycznia 2015 roku. Poza prowadzeniem rachunków oraz realizacją operacji bankowych we wszystkich systemach i trybach, usługi będą obejmowały m.in. kompleksową obsługę kart płatniczych, w tym kart przedpłaconych, realizację transakcji czekowych i walutowych, prowadzenie rachunku skonsolidowanego, obsługę płatności masowych oraz udostępnienie terminali kart płatniczych. Dodatkowo Bank udzielił miastu kredytu w rachunku bieżącym do kwoty 40 mln zł, który będzie przeznaczony na finansowanie przejściowego deficytu budżetu w kolejnych latach.

– Dołączenie Rzeszowa do grona miast obsługiwanych przez Bank pozwala nam umocnić pozycję podmiotu zaangażowanego w obsługę finansową jednostek samorządu terytorialnego. Stolica Podkarpacia może liczyć na szeroki wachlarz usług, zarówno w zakresie oferty depozytowo-transakcyjnej, jak i kredytowej oraz profesjonalną obsługę. Współpraca PKO Banku Polskiego z samorządami dotyczy jednak nie tylko kwestii czysto finansowych i oferowania produktów bankowych. Opiera się również na doradztwie w zakresie struktury finansowania czy modelu realizacji inwestycji. To wszystko przez najbliższe lata PKO Bank Polski zaoferuje miastu i jego mieszkańcom – podkreśla Jakub Papierski, Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Obsługa mieszkańców będzie prowadzona w 10 placówkach PKO Banku Polskiego, w tym czterech w budynkach Urzędu Miasta (ul. Okrzei 1, Plac Ofiar Getta 7, ul. Kopernika 15 oraz ul. Hanasiewicza 10). Opłaty będzie można także realizować za pośrednictwem nowoczesnej alternatywy dla okienka kasowego czyli opłatomatu. Są to samoobsługowe urządzenia z ekranem dotykowym, umożliwiające dokonywanie płatności kartą, gotówką lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej IKO. Dzięki możliwości zeskanowania faktury lub decyzji podatkowej zawierającej kod dwuwymiarowy QR, łatwiej i szybciej można zapłacić podatek lub wnieść opłatę za wydanie prawa jazdy lub dowodu osobistego.

PKO Bank Polski jest liderem w zakresie usług dla klientów sektora samorządowego. Udział Banku w finansowaniu samorządów kredytami przekracza 17%. Bank – po połączeniu z Nordea Bank Polska – jest także liderem emisji obligacji komunalnych, a jego udział w tym rynku przekracza 40%. Obecnie PKO obsługuje budżety województw: mazowieckiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego, a także wielu miast, w tym: Poznania, Wrocławia, Szczecina, Zamościa, Grudziądza, Zielonej Góry, Płocka, Włocławka, Skierniewic, Piły i Ostrołęki.

Źródło: PKO Bank Polski

Udostępnij artykuł: