Samochód elektryczny będzie można naładować w czasie zakupów. ING Bank Śląski i innogy Polska uruchomiły 10 nowych punktów

ESG

innogy Polska, kontynuując współpracę z partnerem biznesowym - ING Bankiem Śląskim - uruchomiła 10 punktów ładowania samochodów elektrycznych (tj. 5 stacji) w Centrum Handlowym Janki. Obecnie innogy zarządza w stolicy siecią 11 ogólnodostępnych stacji ładowania.

Pani podłącza samochód elektryczny do gniazdka elektrycznego na ulicy
Fot. stock.adobe.com/zinkevych

innogy Polska, kontynuując współpracę z partnerem biznesowym - ING Bankiem Śląskim - uruchomiła 10 punktów ładowania samochodów elektrycznych (tj. 5 stacji) w Centrum Handlowym Janki. Obecnie innogy zarządza w stolicy siecią 11 ogólnodostępnych stacji ładowania.

Dzięki wspólnemu przedsięwzięciu @INGBankSlaski oraz #innogy klienci Centrum Handlowego Janki mogą naładować swoje #samochodyelektryczne w jednym z 10 punktów ładowania #INGBankSlaski

Na początku lipca innogy Polska wraz z ING Bankiem Śląskim uruchomiła 5 nowych stacji ładowania na terenie Centrum Handlowego Janki. Dwie stacje stojące zamontowane zostały na parkingu zewnętrznym, a trzy stacje wiszące (tzw. Wall Box) zostały umieszczone w parkingu podziemnym. Do dyspozycji kierowców oddanych zostało tym samym 10 punktów ładowania aut elektrycznych, gdyż każda ze stacji pozwala na ładowanie dwóch pojazdów jednocześnie. Odwiedzający centrum na pewno będą mogli bezpłatnie ładować swoje pojazdy przez cały okres wakacyjny - do końca sierpnia. Budowa stacji została sfinansowana przez ING Lease, podano.

Przybywa stacji ładowania

"Cieszymy się, że wraz z ING, w ramach nawiązanej na początku roku współpracy, możemy dalej rozwijać warszawską infrastrukturę ładującą dla pojazdów elektrycznych. Wierzymy, że rosnąca liczba stacji ładowania stanie się impulsem i zachętą do tego, by Polacy wybierali samochody elektryczne. Szczególnie, gdy stacje te będą dostępne blisko miejsca ich zamieszkania, w centrach handlowych czy też punktach przesiadkowych" - powiedział menadżer odpowiedzialny za rozwój elektromobilności w innogy Polska Maciej Chmieliński, cytowany w komunikacie.

Firma innogy angażuje się w rozwój elektromobilności w Polsce już od 2009 r., sukcesywnie rozbudowując sieć stacji ładowania aut elektrycznych w stolicy. Dodatkowo w swojej stałej ofercie firma posiada usługi z obszaru e-mobility dedykowane zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych, przypomniano."Dzięki wspólnemu przedsięwzięciu banku oraz innogy klienci Centrum Handlowego Janki mogą naładować swoje samochody elektryczne w jednym z 10 punktów ładowania. Są to ładowarki średniej mocy - 22kW, co pozwoli naładować przeciętny samochód elektryczny od 20% do 80%, nawet podczas bardzo krótkich zakupów" - powiedział dyrektor zarządzający sektorem energetycznym w ING Banku Śląskim Kazimierz Rajczyk.

Elektryczny car sharing w Warszawie

Pierwszym etapem współpracy pomiędzy firmą innogy Polska oraz ING Bankiem Śląskim w obszarze rozwoju elektromobilności była pilotażowa usługa w pełni elektrycznego car sharingu w Warszawie. W ramach testów bank otrzymał na wyłączność 2 samochody. Obecnie innogy zarządza siecią 11 bezpłatnych punktów ładowania na terenie Warszawy, z których w 2017 r. mieszkańcy miasta pobrali ponad 32 MWh energii elektrycznej. Energia ta umożliwiła pojazdom elektrycznym przejechanie 200 000 km i pozwoliła uniknąć emisji do atmosfery 24 ton CO2 oraz innych szkodliwych substancji.Największymi firmami należącymi do Innogy w Polsce są Innogy Polska odpowiedzialna za wsparcie rozwoju koncernu w Polsce, sprzedająca energię ok. 1 mln klientów oraz firma Innogy Stoen Operator, zarządzająca warszawską siecią elektroenergetyczną.ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 1994 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING.

Źródło: ISBnews

Udostępnij artykuł: