Samorządy: Samorządy i bankowcy wspierają obrót bezgotówkowy

NBS 2018/07-08

Symbiotyczne relacje bankowości i samorządów lokalnych, wszechstronne i wieloaspektowe współdziałanie obu środowisk w takich obszarach, jak edukacja, budowa kapitału społecznego, finansowanie statutowych zadań samorządu i podległych jednostek, zyskały nowy impuls.

Maciej Małek

Okazję stanowił odbywający się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 19–20 czerwca Kongres Związku Gmin Wiejskich RP. A wszystko za sprawą Koalicji na rzecz Obrotu Bezgotówkowego, powstałej przy aktywnym udziale firm zajmujących się biznesem kartowym – Visa i Mastercard, agentów rozliczeniowych z Krajową Izbą Rozliczeniową i wsparciu Związku Banków Polskich, reprezentowanego m.in. przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości.

Czas i miejsce wybrano nieprzypadkowo, skoro 10% terminali zainstalowanych w ramach projektu realizowanego przez Fundację Polska Bezgotówkowa trafiło do Wielkopolski.

 

Nowoczesny to także bezgotówkowy

– Nowoczesna gmina realizuje potrzeby i aspiracje mieszkańców. Nowoczesny urząd to ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: