Samsung otwiera w Lublinie inkubator dla start-upów z obszaru cyberbezpieczeństwa

Technologie i innowacje

Samsung Inkubator Lublin to nowo otwarta przestrzeń dla startupów, planujących zrewolucjonizować sferę bezpieczeństwa cyfrowego, poinformował prezes Samsung Electronics Polska Joseph Kim.

Mężczyzna z laptopem
Fot. stock.adobe.com/ipopba

Samsung Inkubator Lublin to nowo otwarta przestrzeń dla startupów, planujących zrewolucjonizować sferę bezpieczeństwa cyfrowego, poinformował prezes Samsung Electronics Polska Joseph Kim.

#Samsung Inkubator Lublin to nowo otwarta przestrzeń dla startupów, planujących zrewolucjonizować sferę bezpieczeństwa cyfrowego #startupy #cyberbezpieczeństwo

"Uruchomienie drugiego w Polsce inkubatora to element szerszej strategii firmy Samsung Electronics Polska, która zakłada wspieranie młodych polskich przedsiębiorców z Polski Wschodniej oraz ich innowacyjnych pomysłów" - powiedział Kim podczas otwarcia inkubatora.W ocenie rektora Politechniki Lubelskiej prof. Piotra Kacejko, inicjatywa Samsunga pomoże w dwóch elementach - praktycznym, w którym studenci mają pomysły technologiczne oraz entuzjazmie poprzez kontakt z taką firmą, jak Samsung.

Cyberbezpieczeństwo priorytetem w zdigitalizowanym świecie

"Cyberbezpieczeństwo jest jedną z priorytetowych kwestii w coraz bardziej zdigitalizowanym świecie. W naszej działalności koncentrujemy się na dostarczaniu bezpiecznych rozwiązań dla naszych klientów. Podnoszenie świadomości na temat cyberzagrożeń i aktywne działania na rzecz ich zwalczania traktujemy jako naszą misję. Jesteśmy pewni, że nowatorskie pomysły polskich przedsiębiorców, z naszą pomocą przyczynią się do zwiększenia poziomu cyberbezpieczeństwa na poziomie lokalnym i globalnym" - dodał prezes Samsung Electronics Polska.

Start-upy już rozwijają swoje usługi w Samsung Inkubator Lublin

Jak podano, pierwsze start-upy już rozwijają swoje usługi w Samsung Inkubator Lublin. Jednym z nich jest Real Buddy, aplikacja nowej generacji, dbająca o cyberbezpieczeństwo najmłodszych. Specjalne algorytmy monitorują komunikację w poszukiwaniu treści wrażliwych, alarmując rodziców w razie potrzeby, ale bez naruszania prywatności najmłodszych. Mechanizm "samodoskonali" się w poszukiwaniu nowych zagrożeń i nie wymaga ręcznego wprowadzania słów kluczowych."Otwarcie Samsung Inkubator w Lublinie wpisuje się w Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, której głównym filarem jest trwały wzrost gospodarczy oparty na wiedzy, danych i doskonałości organizacyjnej. Samsung inwestuje w transfer wiedzy i akcelerację start-upów, a więc w młodych i ambitnych ludzi. Tak też działa nasz rząd. W stworzonym przez nasz ekosystemie innowacji, mamy wiele działań pod parasolem programu Start In Poland, pomagających rozwinąć skrzydła młodym biznesmenom z nowatorskimi rozwiązaniami. Co równie ważne, na mapie Polski mamy kolejny punkt, który przyczyni się do rozwoju cyfrowego krajobrazu wschodniej części naszego kraju" - powiedziała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.Samsung Inkubator w Lublinie to kolejna, po Samsung Inkubator Rzeszów, przestrzeń stworzona dla młodych polskich przedsiębiorców, w której będą mogli rozwijać swoje innowacyjne pomysły pod okiem doświadczonych mentorów.

Partnerzy projektu

Partnerami projektu są: NASK - najważniejsza instytucja publiczna odpowiedzialna za cyberbezpieczeństwo, badania i rozwój internetu, oraz Politechnika Lubelska - jedna z wiodących uczelni technicznych w Polsce. Partnerzy zapewnią inkubowanym w Lublinie start-upom wsparcie merytoryczne i podzielą się najlepszymi praktykami z zakresu cyberbezpieczeństwa.Młodzi innowatorzy mogą liczyć również na pomoc ze strony Samsung R&D Institute Poland, gdzie zostanie powołany specjalny zespół ds. bezpieczeństwa cybernetycznego, który zapewni stały mentoring - począwszy od fazy koncepcyjnej projektu, aż po etap przygotowania prototypu.Tym, co wyróżnia Samsung Inkubator Lublin na tle tego typu inicjatyw, jest niekomercyjny charakter projektu. Inkubowane start-upy zachowują wyłączne prawa do swoich koncepcji, które powstały w ramach Inkubatora. Poza wsparciem technologicznym, Samsung zapewnia również promocję i pomoc w poszukiwaniu inwestorów. Najlepsze pomysły mogą liczyć również na wsparcie finansowe ze strony firmy, podkreślił Samsung.Samsung Inkubator Lublin będzie dostępny nie tylko dla młodych przedsiębiorców, ale również dla lokalnej społeczności. W ramach przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu i podnoszenia kompetencji w zakresie cyberbezpieczeństwa, planowany jest szereg działań przeznaczonych dla mieszkańców Lublina i okolic, takich jak otwarte zajęcia z kodowania, warsztaty z przedsiębiorczości, hackatony czy wykłady tematyczne."Jako firmie odpowiedzialnej społecznie zależy nam przede wszystkim na wspieraniu młodych talentów w zakresie cyberbezpieczeństwa, ale również na podnoszeniu kompetencji lokalnej społeczności. Dwa lata po uruchomieniu pierwszego Inkubatora w Rzeszowie, wciąż jesteśmy zaskakiwani efektami, jakie osiągają start-upy, które wspieramy" - podsumowała Magdalena Olborska, CSV and Partnership Manager, Samsung Electronics Polska.Samsung Electronics Co., Ltd. jest jednym ze światowych liderów w dziedzinie technologii.

Źródło: ISBnews

Udostępnij artykuł: