Samsung otworzy w Lublinie drugi polski inkubator firm technologicznych

Technologie i innowacje

Samsung, w ramach budowy sieci inkubatorów młodych firm technologicznych, otworzy jeszcze w tym roku swój drugi inkubator w Polsce - w Lublinie, poinformował Senior Vice President, R&D Software Security w firmie Samsung Daniel Ahn.

Lublin z lotu ptaka
Fot. stock.adobe.com/art08

Samsung, w ramach budowy sieci inkubatorów młodych firm technologicznych, otworzy jeszcze w tym roku swój drugi inkubator w Polsce - w Lublinie, poinformował Senior Vice President, R&D Software Security w firmie Samsung Daniel Ahn.

W ramach lubelskiego Inkubatora #Samsung powstawać będą projekty dedykowane szczególnie cyberbezpieczeństwu #cyberbezpieczeństwo #startupy #Lublin @SamsungPolska

"Rozwijamy naszą sieć inkubatorów dla młodych spółek w Polsce. Jeszcze w tym roku, otworzymy w Lublinie nasz drugi inkubator. Głównym obszarem zainteresowań nowej, zlokalizowanej w Lublinie, placówki będzie cyberbezpieczeństwo" - powiedział Ahn podczas konferencji Cybersec w Krakowie.

Projekty dedykowane szczególnie cyberbezpieczeństwu

W ramach lubelskiego Inkubatora Samsung powstawać będą projekty dedykowane szczególnie cyberbezpieczeństwu. Wśród nich znajdą się technologie i rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo systemom inteligentnym, umożliwiające zbieranie danych i ich przetwarzanie oraz komunikację."Polska jest dla marki Samsung niezwykle istotnym rynkiem, nie tylko pod względem sprzedaży, ale również zaangażowania firmy w wiele inicjatyw. Nie tylko podnosimy kompetencje cyfrowe Polaków, lecz także staramy się wyrównywać szanse młodych, zdolnych przedsiębiorców, którzy potrzebują wsparcia w prowadzonych projektach. Po ogromnym sukcesie pierwszego otwartego w Rzeszowie Samsung Inkubatora, zdecydowaliśmy się na stworzenie kolejnego - tym razem w Lublinie. Wybór właśnie tych miast jest nieprzypadkowy. To duże ośrodki akademickie, a jednocześnie obszary, które w dalszym ciągu potrzebują wsparcia dla adaptacji najnowszych technologii" - podkreśliła CSV & Partnership Manager w Samsung Electronics Polska Magdalena Olborska.

Wsparcie ekspertów

Start-upy, które zakwalifikują się do programu otrzymają stałe wsparcie zarówno menedżerów firmy Samsung, jak i ekspertów warszawskiego instytutu R&D firmy. Najlepsze z projektów mogą liczyć na dofinansowanie.Oprócz wsparcia młodych przedsiębiorców, nowy Inkubator Samsung zaoferuje także bogaty program zajęć skierowany do mieszkańców Lublina, obejmujący szkolenia, warsztaty z kodowania czy hackatony.

Pierwsza taka inicjatywa funkcjonuje już w Rzeszowie

Lublin to drugie miasto, w którym powstanie Samsung Inkubator. Pierwsza tego typu inicjatywa od ponad roku funkcjonuje już w Rzeszowie i koncentruje się na obszarze Internetu Rzeczy (IoT) i Machine Learning.Grono start-upów objętych wsparciem obejmuje już 12 projektów, w tym projekt inteligentnych luster WiseGlass, czy JiTiV - system smart home, który wspomaga użytkowników w efektywnym wykorzystaniu energii elektrycznej.

Źródło: ISBnews

Udostępnij artykuł: