SANBank zakończył kolejny cykl lekcji projektu BAKCYL

Bankowość spółdzielcza

Wraz ze zbliżającym się końcem roku szkolnego 2017/2018 Nadsański Bank Spółdzielczy w środę zrealizował czwarty cykl lekcji projektu BAKCYL.

Jedna z lekcji projektu BAKCYL
Fot. Materiały prasowe

Wraz ze zbliżającym się końcem roku szkolnego 2017/2018 Nadsański Bank Spółdzielczy w środę zrealizował czwarty cykl lekcji projektu BAKCYL.

Od lutego 2018 roku pracownicy SANBanku łącznie zrealizowali 24 lekcje dla blisko 150 uczniów w dwóch Gimnazjach i czterech Szkołach Podstawowych #SANBank #BAKCYL

Pracownicy banku – wolontariusze przeprowadzili trzy lekcje dla klasy VI i VII w Szkole Podstawowej nr 4 oraz cztery lekcje dla klasy IIA i IIB w Gimnazjum nr 5 w Stalowej Woli.Były to lekcje z tematów dla Szkół Podstawowych - "Twoje pieniądze”, „Od oszczędzania do inwestowania”, „Zasady bezpiecznego pożyczania” oraz dla Gimnazjum - "Twoje pieniądze”, "Pożyczaj z głową", "Mądre inwestowanie", "Finanse na cale życie", które stanowią kompendium wiedzy na temat finansów dla młodego człowieka rozpoczynającego start w dorosłość.

24 lekcje dla blisko 150 uczniów

Od lutego 2018 roku pracownicy SANBanku łącznie zrealizowali 24 lekcje dla blisko 150 uczniów w dwóch Gimnazjach i czterech Szkołach Podstawowych na terenie powiatu stalowowolskiego, niżańskiego i tarnobrzeskiego.Na zakończenie każdego cyklu uczniowie w ankietach oceny potwierdzili, że lekcje były dla nich bardzo ciekawe i pouczające. Nauczyciele natomiast wyrazili przekonanie, że działania edukacyjne w ramach projektu BAKCYL dają możliwość wprowadzenia uczniów w świat codziennych finansów tak, aby w przyszłości potrafili z nich korzystać.

Coraz większe zainteresowanie projektem

Projekt BAKCYL na terenie Stalowej Woli cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Kolejne szkoły zgłaszają chęć udziału w projekcie BAKCYL i liczą na współpracę z pracownikami SANBanku w kolejnym roku szkolnych.Nadsański Bank Spółdzielczy realizuje projekt Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL od 2017 roku w ramach, którego bankowcy - wolontariusze realizują tematy zgodnie z przygotowanymi programami lekcji w szkołach podstawowych i gimnazjalnych.

Źródło: Informacja prasowa

Udostępnij artykuł: