Santander Bank Polska przygotował finansowy niezbędnik na wyjazdy za granicę

Z rynku

W ubiegłym roku Polacy odbyli 12 747 tys. zagranicznych podróży turystycznych, o 6,6% więcej niż rok wcześniej. Dla wybierających się na za granicę Santander Bank Polska przygotował poradnik pozwalający zaoszczędzić na płatnościach, przewalutowaniach i wypłatach z bankomatów poza Polską. Urlopowicze znajdą w nim także kod zniżkowy na ubezpieczenie turystyczne.

Pieniądze, paszport, klapki i aparat na plaży
Fot. stock.adobe.com/Bits and Splits

W ubiegłym roku Polacy odbyli 12 747 tys. zagranicznych podróży turystycznych, o 6,6% więcej niż rok wcześniej. Dla wybierających się na za granicę Santander Bank Polska przygotował poradnik pozwalający zaoszczędzić na płatnościach, przewalutowaniach i wypłatach z bankomatów poza Polską. Urlopowicze znajdą w nim także kod zniżkowy na ubezpieczenie turystyczne.

Dla wybierających się na za granicę @SantanderBankPL przygotował poradnik pozwalający zaoszczędzić na płatnościach, przewalutowaniach i wypłatach z bankomatów poza Polską #SantanderBankPolska

Podczas zagranicznego wyjazdu dobrze mieć swobodny dostęp do pieniędzy i nie ponosić z tego tytułu dodatkowych kosztów.

Pakietu wielowalutowy na karcie Dopasowanej

Jednym ze sposobów na wygodne i korzystne płatności kartą za granicą jest włączenie na czas wyjazdu Pakietu wielowalutowego na karcie Dopasowanej. Umożliwia on wypłaty ze wszystkich bankomatów po za Polską bez opłaty banku. Dodatkowo, posiadając konta w EUR, USD lub GBP można je połączyć z kartą do konta w PLN. To może być karta Dopasowana (Visa lub Mastercard) lub karta Visa VIP. Rozwiązanie to pozwala za granicą płacić bezpośrednio w danej walucie, bez kosztów przewalutowania. Pakiet wielowalutowy można włączyć za opłatą (9 zł/miesiąc) w dowolnym momencie. Klienci do 26 roku życia mogą z pakietu korzystać bez opłat.Czytaj także:  Santander Bank Polska będzie świadczyć usługi jako TPP. Zmieni się też sposób logowania dla klientów >>>Walutę na zagraniczny wyjazd warto kupić po korzystnym kursie w Kantorze Santander. Konto walutowe można wygodnie zasilić przez bankowość elektroniczną lub mobilną w dowolnym miejscu na świecie, bez potrzeby szukania kantoru, stania w kolejkach oraz noszenia dużej ilości gotówki.

Wypłata gotówki w bankomatach bez prowizji

Dodatkowo, w ramach promocji, trwającej jeszcze do 9 września br., wszyscy klienci posiadający kartę debetową w Santander Bank Polska mogą wypłacać gotówkę w bankomatach Grupy Santander za granicą bez prowizji.Dla często podróżujących po świecie Santander Bank Polska poleca również kartę kredytową World Mastercard (RRSO 12.46%), której użytkownicy nie zapłacą prowizji za przewalutowanie transakcji zagranicznych (w walucie innej niż PLN) oraz mają bezpłatny pakiet ubezpieczeń podróżnych. Ponadto przy płatności kartą oferowane są dodatkowe zniżki – 4% zwrotu za rezerwację na booking.com i 9% za rezerwacje na rentalcars.com.W poradniku Santander Bank Polska podróżnicy znajdą także praktyczne wskazówki dotyczące zasad postępowania w razie utraty karty płatniczej czy sytuacji, w których płatności lub wypłaty gotówki mogą być obarczone dodatkową prowizją lub kosztami, np. niekorzystnego przewalutowania.

obarczone dodatkową prowizją lub kosztami, np. niekorzystnego przewalutowania.

Ubezpieczenie ze zniżką

Sama lektura niezbędnika na wyjazdy zagraniczne Santander Bank Polska również może przynieść urlopowiczom oszczędności. Bank oferuje 20% zniżkę na zakup ubezpieczenia turystycznego „Na podróż” Santander-Aviva. Dodatkowo rodziny mogą ubezpieczyć dziecko z 50% zniżką. Polisę można kupić szybko i wygodnie na stronie www.santander.aviva.pl, a kod rabatowy (w placówkach banku) będzie aktywny do 30 września br.Niezbędnik na wyjazdy zagraniczne Santander Bank Polska jest dostępny w placówkach banku.
Udostępnij artykuł: