Santander Bank Polska umożliwia firmom karencję w spłacie kapitału na trzy lub sześć miesięcy

Firma / Z rynku

Santander Bank Polska wprowadził możliwość wnioskowania o karencję w spłacie kapitału kredytów ratalnych na 3 lub 6 miesięcy dla małych i średnich firm. Zawieszony kapitał zostanie rozłożony proporcjonalnie na pozostały okres kredytowania, przy czym ostateczny termin spłaty kredytu nie zmieni się. W okresie karencji klient płaci tylko raty odsetkowe, podał bank.

Placówka Santander Bank Polska
Fot. Materiały prasowe Santander Bank Polska

Santander Bank Polska wprowadził możliwość wnioskowania o karencję w spłacie kapitału kredytów ratalnych na 3 lub 6 miesięcy dla małych i średnich firm. Zawieszony kapitał zostanie rozłożony proporcjonalnie na pozostały okres kredytowania, przy czym ostateczny termin spłaty kredytu nie zmieni się. W okresie karencji klient płaci tylko raty odsetkowe, podał bank.

.@SantanderBankPL wprowadził możliwość wnioskowania o karencję w spłacie kapitału kredytów ratalnych na 3 lub 6 miesięcy dla małych i średnich firm #Santander #kredyty #firmy #koronawirus #COVID19 #koronawiruspolska

Wnioski można składać przez telefon, wkrótce będzie to też możliwe w bankowości internetowej, podano.

"Posiadaczom kredytów w rachunku bieżącym automatycznie przedłużamy je na kolejne 2 miesiące, jeśli termin kredytu wkrótce się kończy. Nie pobieramy za to opłaty, nie jest wymagany aneks. Klientów informujemy o tym rozwiązaniu przez korespondencję w bankowości internetowej. Jeśli ktoś nie chce skorzystać z przedłużenia, wystarczy, że nas o tym poinformuje" - czytamy w komunikacie.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o pandemii koronawirusa >>>

Dodatkowo wraz z partnerem - firmą inFakt, dostarczającym usługę eKsięgowości, bank uruchomił bezpłatną infolinię. Klienci, w rozmowie z księgowymi, mogą otrzymać informacje o rządowych rozwiązań osłonowych, zasiłkach dla przedsiębiorców czy możliwości zdalnej obsługi księgowej.

Bank poinformował, że przyjmuje zgłoszenia klientów indywidualnych o odroczenie spłaty raty kapitałowej kredytów gotówkowych i hipotecznych. Wnioski będą realizowane w najbliższym czasie.

"W najbliższych dniach udostępnimy klientom pełne rozwiązanie umożliwiające odroczenie spłaty raty kapitałowej na okres 3 lub 6 miesięcy. Klienci będą mogli składać wnioski: przez telefon w Multikanałowym Centrum Komunikacji pod numerem 1 9999 w Santander Internet, w oddziale naszego banku lub w placówce partnerskiej. Aby ułatwić klientom dostęp do gotówki, wprowadziliśmy także zwolnienie z opłaty za wypłatę z obcych bankomatów oraz znieśliśmy opłatę za cashback" - czytamy także.

Bądź na bieżąco z tematem koronawirusa – zapisz się na nasz newsletter >>>

Płatności zbliżeniowe bez PIN do 100 zł

Bank przypomniał także, że od 19 i 20 marca, w ślad za zmianami Mastercard i Visa, karty płatnicze Santander Bank Polska będą gotowe do płatności zbliżeniowych do 100 zł bez podawania kodu PIN.

Czytaj także: Koronawirus w Polsce. Podniesienie do 100 zł limitu transakcji bez PIN >>>

"Finalizujemy prace nad dalszymi rozwiązaniami, w tym dla pozostałych przedsiębiorców. Nadrzędnym celem dla nas jest zapewnienie ciągłości finansowej dla naszych klientów przez wdrożenie uproszczonych procesów kredytowych. Dodatkowo pracujemy nad pakietem rozwiązań pomocowych, zapewniających płynność naszym klientom" - podsumowano.

Santander Bank Polska (d. Bank Zachodni WBK) należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem Santander Bank Polska jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji. Spółki z Grupy Santander Bank Polska oferują m.in. fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia, leasing oraz faktoring.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: