Santander Bank Polska wprowadza nową bankowość elektroniczną dla dużych firm i korporacji

Z rynku

Rozbudowane centrum powiadomień, możliwość konfiguracji pulpitu, pracy grupowej oraz automatyzacja powtarzalnych czynności – to tylko niektóre z funkcji nowego systemu bankowości online dla firm, które dotąd korzystały z iBiznes24 w Santander Bank Polska.

Logo Santander Bank Polska
Źródło: Santander Bank Polska

Rozbudowane centrum powiadomień, możliwość konfiguracji pulpitu, pracy grupowej oraz automatyzacja powtarzalnych czynności – to tylko niektóre z funkcji nowego systemu bankowości online dla firm, które dotąd korzystały z iBiznes24 w Santander Bank Polska.

Dotychczasowy system bankowości elektronicznej dla firm iBiznes24 został całkowicie przebudowany, a jego nowy wygląd i funkcjonalności są efektem konsultacji z przedsiębiorcami i uwzględnienia ich potrzeb. Nowy iBiznes24 zmienia sposób interakcji firm z bankiem i wprowadza innowacyjne funkcje, które znacznie usprawnią zdalne bankowanie dużym firmom i korporacjom. Proces tworzenia nowego systemu wspierała polska agencja badawczo-projektowa Symetria, która zadbała, aby aplikacja była jak najbardziej przyjazna dla użytkowników. Nowa platforma jest już po fazie testowej i rozpoczęto proces przenoszenia pierwszych klientów biznesowych. Docelowo z nowej platformy korzystać będą wszyscy klienci firmowi i korporacyjni. Proces został rozłożony na fazy, podczas których udostępniane będą nowe funkcjonalności platformy i będzie kontynuowany w nadchodzących kwartałach. Każde przeniesienie klienta do nowej wersji bankowości elektronicznej dla firm zostanie poprzedzone bezpośrednim kontaktem ze strony bankiera.

Czytaj także: Nowa wersja aplikacji Santander mobile z biometryczną autoryzacją >>>

- Aby nowy system jak najbardziej odpowiadał potrzebom klientów Santander Bank Polska, przeprowadziliśmy testy z użytkownikami i pogłębione wywiady z pracownikami firm z całej Polski. Dokładnie przyglądaliśmy się, w jaki sposób klienci korporacyjni korzystają z bankowości elektronicznej i zidentyfikowaliśmy wyzwania z jakimi się mierzą. Zauważyliśmy, że wraz z rozwojem ich biznesu i ruchów, które w związku z tym, wykonują w bankowości online, potrzebują większej przejrzystości dostępnych funkcji i mechanizmów, które pomogą redukować możliwość popełnienia błędu podczas dokonywania operacji finansowych. Nowy system iBiznes24 wprowadziliśmy po to, aby korzystanie z serwisu było jak najbardziej intuicyjne i dopasowane do ich potrzeb. Dzięki przeprowadzonej analizie mogliśmy stworzyć rewolucyjny system bankowości elektronicznej dla klientów korporacyjnych, który zapewnia nie tylko intuicyjny design ale przede wszystkim wygodę użytkowania – mówi  Artur Chodacki,  Chief Corporate Clients Officer w Santander Bank Polska.

Jeszcze szybsza i łatwiejsza obsługa finansów online w Santander Bank Polska

W nowej odsłonie platforma iBiznes24 została poprawiona przede wszystkim pod względem warstwy UXowej. Wprowadzone zmiany mają służyć jeszcze szybszej i łatwiejszej obsłudze finansów online w Santander Bank Polska. Dla użytkowników przygotowano nowy wygląd pulpitu bankowości elektronicznej i powitalny system wdrożeniowy na platformie, tzw. „onboarding”, który szybko i sprawnie przeprowadzi klienta przez nowy układ strony, wszystkie dostępne funkcjonalności.

To, co wyróżnia na rynku nowy iBiznes24, to przede wszystkim pulpit - dostosowany do bardzo wysokich wymagań klientów biznesowych i korporacyjnych. To ekran startowy użytkowników, serce nowego systemu, widoczne zaraz po zalogowaniu. To tu użytkownik znajdzie najpotrzebniejsze informacje. Pulpit dzieli się na dwie części: główny widok z kafelkami-widgetami oraz menu po lewej stronie ze skrótami i przejściami do istotnych elementów systemu. Wśród widgetów użytkownicy znajdą m.in. statystyki przelewów, podgląd finansów firmy i rachunków oraz informacje na temat kursów walut. Co ciekawe, od teraz będzie można samodzielnie modyfikować wygląd pulpitu poprzez dodawanie lub ukrywanie funkcji, które nie są aktualnie użytkownikowi niezbędne. Większość widgetów jest edytowalna. Można je włączać i wyłączać za pomocą przycisku „Edytuj pulpit”. Menu iBiznes24 zostało tak skonstruowane, by klienci mieli łatwy dostęp m.in. do zbioru zapisanych szablonów, które ułatwią wykonanie przelewów, a także mogli łatwo przełączać się pomiędzy zewnętrznymi serwisami jak np. Faktor24, SantanderTrade, One Trade Portal.

Dodatkowo, wprowadzona została bardzo przyjazna użytkownikom ikonka „pomoc”, która jest widoczna z dowolnego miejsca w systemie i pomaga szybko uzyskać podpowiedź do czego służą poszczególne przyciski i zakładki. Klienci mogą także korzystać z wyszukiwarki, która ułatwi odnalezienie niezbędnych informacji dot. wykonanych transakcji czy zleceń. W nowym centrum powiadomień, można znaleźć informacje o wygenerowanych raportach, ważnych wiadomościach w poczcie lub o pozostałym czasie do wygaśnięcia sesji.

Nowa funkcja ustawień domyślnych

Nowa funkcja ustawień domyślnych pozwala klientom na personalizację parametrów transakcji. Na przykład w przelewach można wybrać domyślne waluty, rachunki i określić tryb wysyłki. 

Możliwość pracy grupowej

Innowacyjną funkcją w nowym systemie jest możliwość pracy grupowej. Klienci banku mogą wymieniać się informacjami za pomocą wbudowanego systemu komentarzy ze swoimi współpracownikami. Mogą także śledzić, które elementy systemu, w jaki sposób i przez kogo zostały zmodyfikowane. Centrum powiadomień dostępne w nowym iBiznes24 zbiera te informacje, a następnie w zależności od sprawowanej przez użytkownika roli, przedstawia mu listę powiadomień.

Wprowadzone zmiany, których efektem jest innowacyjna na polskim rynku platforma bankowości elektronicznej dla firm, służą przede wszystkim podniesieniu efektywności samodzielnego zarządzania finansami przez przedsiębiorców. Powstałe narzędzie jest łatwe w obsłudze i zapewnia klientom oszczędność czasu, a także, poprzez liczne podpowiedzi systemowe, ogranicza możliwość popełniania błędów przy wykonywaniu transakcji.

Nowy iBiznes24 dostosowany do urządzeń mobilnych

Nowy iBiznes24 jest także dostosowany do urządzeń mobilnych. Został stworzony w systemie Responsive Web Design, dzięki któremu strona bankowości elektronicznej dostosowuje się do każdej przestrzeni roboczej ekranu, niezależnie od rodzaju urządzenia, na którym użytkownik będzie chciał z niej korzystać.

–  Z wielkim entuzjazmem podeszliśmy do ambitnego zadania, jakim było wsparcie Santander Bank Polska w zdefiniowaniu przyszłości bankowości korporacyjnej w Polsce. Plan projektu był prosty: czerpać z mocnych stron poprzedniej wersji serwisu, wyeliminować jego słabe strony i przekroczyć oczekiwania odbiorców docelowych nową odsłoną iBiznes24. Wykorzystując różne metody badawcze, z dużą dokładnością poznaliśmy potrzeby i kontekst użycia systemu. Dzięki pozyskanym informacjom i współpracy z użytkownikami stworzyliśmy wyjątkowe na polskim rynku narzędzie bankowości elektronicznej dla firm i korporacji. Obecnie dbamy o to, aby wysoki poziom UX był sukcesywnie osiągany przy wdrożeniu kolejnych modułów iBiznes24 – mówi Piotr Chwiedziewicz, Head of Growth w Symetrii.

Udostępnij artykuł: