Santander Bank Polska ze względu na koronawirusa rezygnuje z niektórych prowizji kredytowych od MŚP

Z rynku

Santander Bank Polska nie będzie pobierał prowizji za nieutrzymanie wpływów na rachunkach firmowych oraz prowizji za zarządzanie od 1 kwietnia 2020 r. do odwołania, podał bank. Zwolnienia będą dotyczyć umów kredytowych, które zawierają zapisy dotyczące tych prowizji oraz nowo udzielanych kredytów.

Logo Santander Bank Polska
Źródło: Santander Bank Polska

Santander Bank Polska nie będzie pobierał prowizji za nieutrzymanie wpływów na rachunkach firmowych oraz prowizji za zarządzanie od 1 kwietnia 2020 r. do odwołania, podał bank. Zwolnienia będą dotyczyć umów kredytowych, które zawierają zapisy dotyczące tych prowizji oraz nowo udzielanych kredytów.

.@SantanderBankPL nie będzie pobierał prowizji za nieutrzymanie wpływów na rachunkach firmowych oraz prowizji za zarządzanie od 1 kwietnia 2020 r. do odwołania #Santander #MŚP

Dotychczas prowizja za nieutrzymanie wpływów na rachunek wynosiła 0,25% miesięcznie od kwoty uruchomionego kredytu, a za zarządzanie 0,065% kwartalnie od kwoty wykorzystanego kredytu, podano. 

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o pandemii koronawirusa >>>

"Trwająca epidemia negatywnie wpływa na działalność wielu przedsiębiorców. Odpowiedzialną bankowość rozumiemy jako wsparcie klientów w ich potrzebach, szczególnie teraz. Dlatego przygotowaliśmy szeroki pakiet rozwiązań pomocowych, które wesprze małe i średnie firmy i przyniesie realną pomoc w finansach" - czytamy w komunikacie. 

Pakiet Pomocowy dla małych i średnich firm w Santander Bank Polska

Pakiet Pomocowy dla małych i średnich firm w Santander Bank Polska obejmuje:

  • - odroczenie spłaty raty kapitałowej kredytów na 3 lub 6 miesięcy w uproszczonym, zdalnym procesie,
  • - zabezpieczanie spłaty kredytu gwarancją de minimis BGK do 80% kwoty wykorzystanego kredytu, do 39 miesięcy, bez prowizji (prowizja wynosi 0%),
  • - automatyczne przedłużenie o 2 miesiące zapadających w najbliższym czasie kredytów w rachunkach bieżących
  • - odroczenie spłaty rat kapitałowych w Santander Leasing
  • - zwolnienie z opłaty za Konto Firmowe Godne Polecenia (po spełnieniu warunków zwolnienia)
  • - zdalne zamówienia terminali POS

  • - wsparcie infolinii inFakt (porady podatkowe, rozliczenia ZUS, zdalna księgowość, rozwiązania rządowe),
  • - przedłużenie bezpłatnego korzystania z terminala w Programie Polska Bezgotówkowa
  • - zwiększenie do 100 zł limitu zbliżeniowych płatności kartami, przypomniano. 

Bądź na bieżąco z tematem koronawirusa – zapisz się na nasz newsletter >>>

Santander Bank Polska (d. Bank Zachodni WBK) należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem Santander Bank Polska jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji. Spółki z Grupy Santander Bank Polska oferują m.in. fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia, leasing oraz faktoring. Aktywa razem banku wyniosły 209,48 mld zł na koniec 2019 r.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: