Santander Consumer Bank zapowiada zwolnienia grupowe, do 31 marca 2021 roku pracę straci do 430 osób

Z rynku

Santander Consumer Bank planuje w ramach zwolnień grupowych zlikwidować do 430 miejsc pracy w okresie od 20 kwietnia 2020 r. do 31 marca 2021 r.- poinformował bank w komunikacie prasowym.

Santander Consumer Bank
Fot. Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank planuje w ramach zwolnień grupowych zlikwidować do 430 miejsc pracy w okresie od 20 kwietnia 2020 r. do 31 marca 2021 r.- poinformował bank w komunikacie prasowym.

#SantanderConsumerBank planuje w ramach zwolnień grupowych zlikwidować do 430 miejsc pracy w okresie od 20 kwietnia 2020 r. do 31 marca 2021 r.

"Planowana restrukturyzacja zatrudnienia jest odpowiedzią Banku na zmieniające się otoczenie rynkowe, oczekiwania klientów i potrzebę dalszej poprawy efektywności działania" - napisano w komunikacie.

Czytaj także: Santander Consumer Bank do swojego logo dodaje hasło: „bank od kredytów” >>>

Strategia banku

"Aktualnie realizowana strategia banku koncentruje się na digitalizacji relacji z klientami, automatyzacji wewnętrznych procesów biznesowych oraz wdrażaniu nowoczesnych technologii. Właśnie dlatego bank reorganizuje stacjonarną sieć sprzedaży w celu odzwierciedlenia zmniejszającego się zapotrzebowania na obsługę kasową oraz inne operacje przeprowadzane w placówkach. Jednocześnie kładzie duży nacisk na rozwój procesów zdalnych, dostępnych zarówno w Internecie, jak i bankowości mobilnej, co wpływa na automatyzację wielu procesów back office i powoduje konieczność przeprowadzenia zmian również w centrali Banku" - dodano.

Pod koniec 2019 roku SCB zatrudniał ok. 2,5 tys. pracowników i miał 150 oddziałów.

Obecnie 60 proc. akcji Santander Consumer Banku należy do Santander Bank Polska (do września 2018 r.: Bank Zachodni WBK), a pozostałe 40 proc. akcji do hiszpańskiej spółki Santander Consumer Finance.

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: