Santander nagrodzony przez BGK za sprzedaż kredytu z gwarancją Biznesmax

Z rynku

Santander Bank Polska został nagrodzony przez Bank Gospodarstwa Krajowego za najwyższą sprzedaż kredytu z gwarancją Biznesmax. Bank ma ponad 45% udział w całym rynku sprzedaży tego kredytu.

Placówka Santander Bank Polska
Fot. Materiały prasowe Santander Bank Polska

Santander Bank Polska został nagrodzony przez Bank Gospodarstwa Krajowego za najwyższą sprzedaż kredytu z gwarancją Biznesmax. Bank ma ponad 45% udział w całym rynku sprzedaży tego kredytu.

.@SantanderBankPL ma ponad 45% udział w całym rynku sprzedaży kredytu z gwarancją #Biznesmax #Santander #BGK @BGK_pl

W Programie Biznesmax Bank, w oparciu o współpracę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, udziela kredytu z bezpłatną gwarancją jako zabezpieczenie do 80% kapitału tego kredytu. Dodatkową zaletą dla firm, korzystających z kredytu z tą gwarancją jest możliwość uzyskania z BGK zwrotu zapłaconych odsetek od kredytu. Jest to tzw. dopłata do oprocentowania, która jest przekazywana ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, w oparciu o który funkcjonuje także gwarancja Biznesmax.

Kto może ubiegać się o kredyt z gwarancją Biznesmax?

O kredyt z gwarancją Biznesmax mogą się ubiegać mikro-, małe i średnie firmy, które cechuje potencjał innowacyjny lub realizują projekt proekologiczny.

Santander Bank Polska brał czynny udział w wypracowaniu ostatecznego kształtu programu gwarancji Biznesmax i od początku bardzo aktywnie promował go wśród swoich klientów.

Czytaj także: Santander Bank Polska: 507,03 mln zł zysku netto w IV kw. 2019 r. Trwają prace nad polubownym rozwiązaniem dot. kredytów walutowych >>>

- Oferujemy produkt, atrakcyjny finansowo dzięki całkowicie darmowej gwarancji połączonej z refundacją odsetek, który trafia w oczekiwania mniejszych i średnich firm. Chcemy wspierać przedsiębiorstwa i ich rozwój. Wspieramy je też w całym procesie ubiegania się o gwarancję i dopłaty. Dostrzegamy coraz większą rolę instytucji finansowych w procesach transformacji i zrównoważonego rozwoju. – mówi Artur Chodacki, odpowiedzialny za obszar Agile w Bankowości Biznesowej i Korporacyjnej Santander Bank Polska.

Wyróżnienie zostało wręczone podczas konferencji organizowanej przez Bank Gospodarstwa Krajowego „Partnerska współpraca gwarancją sukcesu”.

Źródło: Santander Bank
Udostępnij artykuł: