Saskie Zacisze oddane do użytku

Finanse i gospodarka

Warszawskie osiedle domów jednorodzinnych Saskie Zacisze uzyskało pozwolenie na użytkowanie. Deweloper inwestycji, spółka Diamentic Estate, tym samy zakończyła formalnie budowę zespołu 30 budynków mieszkalnych o podwyższonym standardzie. Osiedle dewelopera jest jedynym zespołem domów mieszkalnych zlokalizowanym tak blisko Śródmieścia Warszawy.

Warszawskie osiedle domów jednorodzinnych Saskie Zacisze uzyskało pozwolenie na użytkowanie. Deweloper inwestycji, spółka Diamentic Estate, tym samy zakończyła formalnie budowę zespołu 30 budynków mieszkalnych o podwyższonym standardzie. Osiedle dewelopera jest jedynym zespołem domów mieszkalnych zlokalizowanym tak blisko Śródmieścia Warszawy.

Prace budowlane trwały do końca marca. Teraz zajmujemy się jedynie upiększaniem osiedla oraz porządkowaniem otoczenia. Bardzo cieszymy się, że już od teraz do domów na Saskim Zaciszu mogą wprowadzać się pierwsi mieszkańcy - mówi Tomasz Łukasiewicz, prokurent zarządzający Diamentic Estate.

Dzięki swojemu usytuowaniu w odległości 5,5 km od Śródmieścia Saskie Zacisze stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą połączyć komfort posiadania samodzielnego domu z łatwym dojazdem do centrum miasta, dostępem do infrastruktury handlowo-usługowej i społecznej. W korzystaniu ze wszystkich udogodnień, jakie oferuje miasto, sprzyja świetnie połączenie komunikacyjne. Już pod koniec ubiegłego roku oddaliśmy do użytku drogę łączącą szeroki trakt Wału Miedzeszyńskiego z Osiedlem. Teraz dojazd do Śródmieścia nie zajmuje więcej niż 10 minut. Bardzo blisko jest też stąd do atrakcyjnych terenów rekreacyjnych, zarówno prawobrzeżnej, jak i lewobrzeżnej Warszawy. W kilka minut można dotrzeć na Pola Mokotowskiego czy do Parku Agrykoli. Nieopodal zaś znajduje się jedno z większych centrów handlowych w Warszawie - podkreśla Tomasz Łukasiewicz, przedstawiciel dewelopera inwestycji.

Domy w Saskim Zaciszu charakteryzują się znakomitymi walorami użytkowymi, w tym energooszczędnością. Przeciętnie 20% strat ciepła w normalnych budynkach mieszkalnych przypada na piwnice. Inaczej jest w przypadku tego zespołu domów. Tutaj część przyziemna budynków została docieplona specjalnym materiałem termoizolacyjnym. Podczas wykonanych zimą testów, przy temperaturze -7oC, temperatura wnętrza, bez włączonego ogrzewania, sięgała 10oC. Ściany, mające grubość 37 cm, ocieplenie są styropianem o grubości 12 cm, a betonowe posadzki wyposażone są w podkłady z izolacją termiczną i specjalną folią zabezpieczającą. Część elewacji zewnętrznej obłożona jest naturalnym, grubym kamieniem piaskowca. Nie tylko stanowi on element dekoracyjny, ale utrudniając utratę ciepła, pomyślany został jako warstwa izolująca.

Domy w inwestycji Diamentic Estate wyróżniają się również nowoczesną architekturą. W elewacjach dominuje kąt prosty, a modernistyczny detal nawiązujący do najlepszych tradycji projektowania warszawskich budynków. Deweloper zadbał również o racjonalne rozłożenia poszczególnych pomieszczeń. Każde z nich - nawet kuchnia czy hol na piętrze - wyposażone zostało w wysokie na 1,8 m energooszczędne, drewniane okna (mają one bardzo korzystny współczynnik izolacji termicznej dla szyb, "k" = 1,0). W pokojach na parterach okna zajmują szerokość całej ściany czyli prawie 7 metrów. Dzięki dużym przeszkleniom wnętrza są w całości bardzo dobrze doświetlone. Na wrażenie przestronności wpływa również wysokość sufitu - we wszystkich domach poziom z salonem i kuchnią ma aż 3 metry wysokości.

Co ważne, całe osiedle jest podłączone do sieci mediów miejskich. W przypadku domów jednorodzinnych w Warszawie ma to szczególne znaczenie- zaledwie kilkanaście procent tego typu gospodarstw domowych ma dostęp do sieci Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Deweloper zadbał o bezpieczeństwo i komfort mieszkańców, nad którym będzie czuwała całodobowa ochrona. Teren całego osiedla został ogrodzony i poddany stałemu monitoringowi.

Klienci zainteresowani zakupem domu na osiedlu Saskie Zacisze mogą wybierać spośród trzech typów projektów: domu wolnostojącego, o powierzchni użytkowej 224 m² lub w zabudowie bliźniaczej o powierzchni użytkowej 188 lub 224 m². Każdy budynek ma trzy kondygnacje naziemne oraz wyposażony jest w garaż na dwa miejsc postojowe w części przyziemnej. Dla ceniących wygodę przygotowano niestandardowe udogodnienia - centralne ogrzewanie podłogowe na parterze, dwufunkcyjny piec konwektorowy oraz użyteczną instalację umożliwiającą zamontowanie centralnego odkurzacza.

Jarosław Kril
ACCOUNT EXECUTIVE

Udostępnij artykuł: