Saskie Zacisze – wille miejskie w zielonym sercu miasta

Finanse i gospodarka

Saskie Zacisze to jedno z niewielu gotowych do zamieszkania osiedli willi miejskich dostępnych na stołecznym rynku, które dzięki atrakcyjnej lokalizacji harmonijnie łączy zalety wielkomiejskiego życia i bliskości natury. Kameralna inwestycja doskonale wpisuje się w najnowszy trend odkrywania uroków okolic Wisły przez mieszkańców Warszawy.

Saskie Zacisze to jedno z niewielu gotowych do zamieszkania osiedli willi miejskich dostępnych na stołecznym rynku, które dzięki atrakcyjnej lokalizacji harmonijnie łączy zalety wielkomiejskiego życia i bliskości natury. Kameralna inwestycja doskonale wpisuje się w najnowszy trend odkrywania uroków okolic Wisły przez mieszkańców Warszawy.

Dla wielu osób, zamiana mieszkania na dom wiąże się z niedogodnościami takimi jak brak infrastruktury na przedmieściach, długie dojazdy do pracy i szkoły, czy funkcjonowanie z dala od tętniącego życiem centrum. Z drugiej strony mieszkanie w mieście to brak kontaktu z naturą i ograniczony dostęp do miejsc dających możliwość aktywnego wypoczynku. Dla szukających kompromisu i pragnących zrealizować swoje marzenia o własnym domu, Saskie Zacisze to jedna z niewielu propozycji na warszawskim rynku nieruchomości, która dzięki walorom lokalizacji pozwala na połączenie zalet życia blisko centrum miasta, w jednej z niewielu pozostałych, naturalnych enklaw zieleni w sąsiedztwie Wisły.

Warszawskie nadbrzeże stało się w ostatnich latach ogromnie popularne zarówno jako miejsce do zamieszkania jak i spędzania wolnego czasu. Dzięki tak atrakcyjnym obiektom jak Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Nauki "Kopernik" lub Multimedialny Park Fontann, Stadion Narodowy, liczne kawiarnie i kluby sportowe, brzegi Wisły to miejsca zrewitalizowane i tętniące życiem. Kompleks miejskich willi w Saskim Zaciszu świetnie wpisuje się w ten postępujący trend migracji życia mieszkańców Warszawy nad Wisłę.

Lokalizacja inwestycji umożliwia komfort życia we własnym domu bez konieczności przeprowadzki za miasto - kameralny kompleks położony jest na skraju dwóch dzielnic Warszawy - Pragi Południe i zielonego Wawra. Korzystne umiejscowienie przy ul. Wał Miedzeszyński oraz bliskość Mostu Siekierkowskiego gwarantują codzienną wygodę dojazdu dla mieszkańców osiedla: to zaledwie 10 minut drogi samochodem od Pałacu Kultury i Nauki i niespełna 6 minut od Stadionu Narodowego. Ponadto, przy samym osiedlu Saskie Zacisze dostępnych jest 5 linii autobusowych, w tym 1 nocna. Wkrótce z lewym brzegiem Warszawy połączy Pragę Południe druga linia warszawskiego metra - co dodatkowo podniesie dostępność szybkiej komunikacji dla mieszkańców kompleksu. Atrakcyjność lokalizacji podnoszą także położone w niedalekim sąsiedztwie centra handlowe - Promenada, Centrum Handlowe Gocław, Strefa Wnętrza Leroy Merlin, Media Markt, Real, King Cross, Panorama, Sadyba Best Mall oraz Galeria Mokotów, a dla zwolenników bardziej kameralnych miejsc do robienia zakupów i spędzania wolnego czasu, jedynie kilka przecznic dalej, znajduje się Saska Kępa, z licznymi butikami, kawiarniami i klimatycznymi restauracjami.

Pomimo bardzo korzystnego ulokowania w obrębie miasta, kompleks miejskich willi Saskie Zacisze daje unikalną możliwość cieszenia się walorami dzikiego nadbrzeża i plaż. Zielony brzeg Wisły, będący siedliskiem niezliczonych gatunków ptaków, tworzy niezmiernie cenną w warunkach miejskich możliwość autentycznego obcowania z naturą (jest to obszar chroniony). Nadwiślańskie położenie umożliwia mieszkańcom również liczne formy aktywnego wypoczynku. Wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego biegnie jedna z najbardziej malowniczych, nowych ścieżek rowerowych w Warszawie. Nie brakuje tu także znakomitych tras do biegania i spacerów. Za wałem mieści się Warszawski Klub Wodniaków PTTK pozwalający na poznawanie uroków Wisły również z pokładu łodzi lub kajaka. W pobliżu znajduje się również wiele ośrodków sportowych, pływalni (na przykład Wodnik), kortów do tenisa, w niedalekiej okolicy dla mieszkańców Saskiego Zacisza dostępne są również pola golfowe i ośrodki jazdy konnej.

By korzystać z uroków rzeki i atrakcyjnych terenów rekreacyjnych nie trzeba wyprowadzać się z miasta i rezygnować ze wszystkich udogodnień, jakie oferuje Warszawa: wille miejskie w Saskim Zaciszu zapewniają swoim mieszkańcom enklawę spokoju zaledwie 5,5 km od ścisłego centrum stolicy.

Źródło: Inwestor Deweloper - DIAMENTIC ESTATE

Udostępnij artykuł: