Saxo Bank dodaje sześć nowych par w transakcjach forward outright

Bankowość

Saxo Bank, specjalizujący się w inwestycjach i transakcjach on-line, poinformował o dodaniu sześciu nowych par walutowych w ramach oferty forward outright, dzięki czemu obejmuje ona łącznie 121 par.

Saxo Bank, specjalizujący się w inwestycjach i transakcjach on-line, poinformował o dodaniu sześciu nowych par walutowych w ramach oferty forward outright, dzięki czemu obejmuje ona łącznie 121 par.

Dla następujących par walutowych: AUD/NOK (dolar australijski w relacji do korony norweskiej), AUD/SEK (dolar australijski w relacji do korony szwedzkiej), CAD/SEK (dolar kanadyjski w relacji do korony szwedzkiej), XAU/EUR (złoto w relacji do euro), NZD/ZAR (dolar nowozelandzki w relacji do południowoafrykańskiego randa) oraz NZD/MXN (dolar nowozelandzki w relacji do meksykańskiego peso) można już dokonywać transakcji w trybie online z datą waluty aż do jednego roku.

Transakcje forward outright można stosować nie tylko w celu zabezpieczenia przepływów korporacyjnych. Mogą je wykorzystywać także zwykli inwestorzy, by wyeliminować ryzyko nieznanych fluktuacji stóp procentowych w ramach spekulacji na kursach wymiany walut w czasie. Ponadto dzięki nim można wcześniej znać koszt lub korzyść wynikające z dyferencjału oprocentowania dla wybranego okresu.

Klienci Saxo Bank mogą dokonywać transakcji na podstawie dwustronnych wycen podawanych w czasie rzeczywistym, przy głębokiej, dedykowanej płynności oraz z przejrzystym systemem opłat. Oznacza to, że zespół Saxo Bank ds. animacji rynku zapewnia każdemu inwestorowi jego własną pulę płynności dla każdej wyświetlonej konkretnej kwoty.

Elizabeth Missfeld, menedżer ds. produktów na rynku walutowym w Saxo Bank, powiedziała:

"Jesteśmy dumni, że po raz kolejny udoskonalamy naszą najnowocześniejszą, wieloproduktową ofertę, i że nasi klienci mogą dokonywać transakcji forward outright o tak szerokim zakresie - nie tylko poprzez nasze platformy inwestycyjne, ale także za pośrednictwem Saxo Treasurer. Jest to nasz najnowszy dodatek, adresowany do przedsiębiorców poszukujących platformy rozliczeniowej z korzystnymi cenami. "

Niedawno, zanim oferta transakcji forward outright została poszerzona, wprowadzono w niej kilka udoskonaleń, gdyż dla wszystkich transakcji tego typu udostępniono możliwość wyboru daty waluty aż na rok wprzód.

Źródło: Saxo Bank

Udostępnij artykuł: