Saxo Bank wzmacnia działania w sektorze instytucjonalnym dzięki partnerstwu z JSC Galt & Taggart

Bankowość

Saxo Bank, globalny bank inwestycyjnych specjalizujący się w handlu oraz inwestycjach online na światowych rynkach finansowych, ogłosił szczegóły partnerstwa white label zawartego z działającą w branży bankowości inwestycyjnej firmą JSC Galt & Taggart, będącą spółką zależną notowanej na londyńskiej giełdzie spółki Bank of Georgia Holdings PLC.

Saxo Bank, globalny bank inwestycyjnych specjalizujący się w handlu oraz inwestycjach online na światowych rynkach finansowych, ogłosił szczegóły partnerstwa white label zawartego z działającą w branży bankowości inwestycyjnej firmą JSC Galt & Taggart, będącą spółką zależną notowanej na londyńskiej giełdzie spółki Bank of Georgia Holdings PLC.

Technologia inwestycyjna white label opracowana przez Saxo Bank pozwoli klientom Galt & Taggart uzyskać dostęp do światowych rynków kapitałowych i umożliwi inwestowanie w różnorodne aktywa. To pierwsza gruzińska instytucja finansowa, która będzie korzystać ze spersonalizowanej i intuicyjnej usługi inwestycyjnej.

Matteo Cassina, Global Head, Lines of Business, Saxo Bank: - To pierwsze tego typu partnerstwo w regionie. Naszym celem jest rozpoczęcie procesu pełnej cyfryzacji rynków o wysokim wzroście gospodarczym. Ponieważ Saxo ma obecnie ponad 100 partnerów white label na całym świecie, stajemy się liderem transformacji metod dostępu do okazji inwestycyjnych oferowanych traderom i inwestorom.

- Saxo Bank zawsze był zwolennikiem demokratyzacji obrotu giełdowego i wyrównywania szans dla traderów i inwestorów. Z tego powodu Saxo Markets, instytucjonalny oddział Grupy Saxo Bank, skupia się na uregulowanych rynkach, na których nasze rozwiązanie może stworzyć wartość dodaną dla lokalnych instytucji finansowych. Jesteśmy przekonani, że lepszy dostęp do technologii inwestycyjnych w tym regionie, za pośrednictwem instytucji finansowych, takich jak Bank of Georgia, zrewolucjonizuje metody wykorzystywania okazji inwestycyjnych w regionie euroazjatyckim – dodał Cassina.

JSC Galt & Taggart to spółka zależna Bank of Georgia Holdings PLC (BGEO:LN), która jest jej wyłącznym akcjonariuszem. Oferuje szeroką gamę usług w zakresie bankowości inwestycyjnej i zarządzania inwestycjami za pośrednictwem działów: bankowości inwestycyjnej, zarządzania aktywami, usług maklerskich, zarządzania majątkiem i badań.

Bank of Georgia Holdings PLC to brytyjski holding należący do gruzińskiej bankowej grupy kapitałowej. Jego główną spółką jest JSC Bank of Georgia, największy pod względem aktywów bank w Gruzji. Działalność bankowa obejmuje usługi z zakresu bankowości detalicznej, korporacyjnej, zarządzania inwestycjami oraz ubezpieczeń majątkowych i od następstw nieszczęśliwych wypadków. Bank of Georgia obsługuje około 1,9 mln rachunków klienckich przez jedną z największych sieci dystrybucji w Gruzji obejmującej 246 oddziałów.

- Mam zaszczyt ogłosić, że zawarliśmy partnerstwo z Saxo Bank, które usprawni działalność transakcyjną naszych klientów w oparciu o najnowsze rozwiązania na rynku. Współpraca z Saxo Bank wzbogaci ofertę usług Galt & Taggart i umożliwi spółce wspieranie lokalnych i regionalnych inwestorów szukających okazji inwestycyjnych, a także zapewni im lepszy dostępu do światowych rynków kapitałowych. Pragnę pogratulować zespołowi Galt & Taggart finalizacji tego kluczowego przedsięwzięcia na rzecz rozwoju rynków kapitałowych w regionie – oświadczył Irakli Gilauri, prezes grupy kapitałowej i Bank of Georgia Holdings PLC.

- Dziś uruchamiamy nową usługę oferującą elastyczne, bezpieczne i konkurencyjne cenowo narzędzie do inwestowania w różnorodne aktywa na całym świecie. Jestem dumny, że to właśnie Galt & Taggart, jako pierwszy inwestycyjny bank w regionie, stał się partnerem Saxo Bank i wdroży najnowszą technologię inwestycyjną, która zapewni klientom bezpośredni dostęp do rynków finansowych i pełną obsługę przez cały cykl transakcyjny - powiedział Archil Gachechiladze, prezes Galt & Taggart.

Partnerstwo wzmocni strukturę platformy biznesowej Saxo Markets i rozszerzy bazę klientów, których kluczową grupą są partnerstwa white label. Partnerzy white label będą mogli korzystać z technologii transakcyjnej Saxo i zaoferować klientom końcowym dostęp do najnowocześniejszych platform transakcyjnych Saxo. Dotychczas z outsourcingu technologii inwestycyjnej Saxo skorzystało ponad 120 banków i brokerów.

Źródło: Saxo Bank

Udostępnij artykuł: