Saxo Bank zwycięzcą Sell-side Technology Awards 2015 w kategorii najlepszego outsourcera usług w segmencie White Label

Bankowość

​​​​​​​Już drugi rok z rzędu Saxo Bank zdobył nagrodę dla najlepszego outsourcera w konkursie Sell-side Technology Awards i potwierdził, że jest obecnie najchętniej wybieranym partnerem w ramach outsourcingu technologii inwestycyjnych po stronie sprzedaży. Nagrody przyznawane są wiodącym dostawcom technologii na podstawie rzetelnej metodologii i opinii ośmioosobowego jury, w którego skład wchodzą dyrektorzy działów IT po stronie sprzedaży, konsultanci oraz dziennikarze magazynu Waters.

Saxo Bank uruchomił usługi White Label na rynku forex w 2001 r. i od tego czasu stale rosnąca sieć partnerstw z instytucjami po stronie sprzedaży stała się fundamentem działalności banku. Obecnie z technologii Saxo Bank korzysta 120 aktywnych partnerów White Label (PWL), w tym 10 banków prowadzących działalność transgraniczną; w samym 2014 r. zawarto aż 10 nowych umów partnerstwa.

Sukces platformy Saxo Bank opiera się na innowacyjności i stałym udoskonalaniu oferowanych rozwiązań.  W 2014 r. wdrożono dwie istotne innowacje: moduły zarządzania portfelem (Saxo Portfolio Manager) i opcji na akcje (Saxo Stock Options). Saxo Portfolio Manager to zintegrowane rozwiązanie w zakresie zarządzania portfelem i inwestycji dla zarządzających majątkiem (wealth management), umożliwiające PWL obsługę klientów niezależnych, korzystających z doradztwa lub działających na zasadzie uznaniowej w ramach jednej platformy oferującej technologie zarządzania portfelem, inwestowania i raportowania. W tym miesiącu oferta Saxo Bank dla PWL została rozszerzona o opcje na akcje po tym, jak ta klasa aktywów została udostępniona klientom prywatnym i instytucjonalnym w 2014 r.

Platforma Saxo Bank umożliwia inwestowanie w różnorodne klasy aktywów i w ponad 30 000 produktów finansowych, w tym w waluty (transakcje spot, forward i opcje), akcje, CFD, towary, kontrakty terminowe, opcje na kontrakty i opcje na akcje.

Laureaci Sell-side Technology Awards odebrali nagrody podczas ceremonii zorganizowanej w tym tygodniu przez Waters Technology. Przyjmując nagrodę w imieniu Saxo w Nowym Jorku, Jennifer Hansen, dyrektor ds. działalności instytucjonalnej, powiedziała:

Presja na koszty w połączeniu z brakiem możliwości dotrzymania kroku ewolucji indywidualnych technologii inwestycyjnych spowodowała, że banki nadal postrzegają Saxo Bank jako głównego outsourcera technologii inwestycyjnych. Mogą wybrać samodzielne inwestowanie w platformy obrotu i technologie transakcyjne, ryzykując, że innowacyjne rozwiązania w krótkim czasie staną się przestarzałe; mogą też pozyskiwać te rozwiązania od takich firm jak nasza, które innowacyjność mają w genach. Jestem przekonana, że ten drugi model stopniowo staje się normą.

Więcej informacji dostępnych jest tutaj

Źródło: Saxo Bank

Udostępnij artykuł: