SaxoSelect – usługa automatycznego zarządzania inwestycjami

Finanse i gospodarka

Oferowane w ramach usługi SaxoSelect wyselekcjonowane strategie to kolejny krok Saxo w kierunku cyfrowej i zautomatyzowanej przestrzeni inwestycyjnej.

Oferowane w ramach usługi SaxoSelect wyselekcjonowane strategie to kolejny krok Saxo w kierunku cyfrowej i zautomatyzowanej przestrzeni inwestycyjnej.

Saxo Bank, specjalista w zakresie transakcji i inwestycji online, oferujący dostęp do różnorodnych instrumentów finansowych, wprowadza Strategie Inwestycyjne SaxoSelect - usługę automatycznego zarządzania inwestycjami. Dzięki przejrzystości platformy transakcyjnej Saxo inwestorzy otrzymują teraz dostęp do wyselekcjonowanych strategii inwestycyjnych. Usługa została przedstawiona polskim inwestorom podczas seminarium w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, w czasie którego dyskutowano o wykorzystywaniu nowoczesnych technologii w świecie finansów.

- Dla części inwestorów główną przeszkodą w tworzeniu strategii inwestycyjnej jest czas i wiedza. Saxo Bank rozwiązał ten problem oferując szereg gotowych strategii, które pozwalają na szybkie i skuteczne rozszerzenie swojego portfela przy jednoczesnym zachowaniu pełnej przejrzystości, mówi Maciej Jędrzejak, Dyrektor Zarządzający Saxo Bank Polska.

Strategie SaxoSelect to dostęp do wyników najlepszych traderów, wyselekcjonowanych ze względu na swoje dotychczasowe osiągnięcia i konsekwentnie dobre wyniki. To unikalna i w pełni przejrzysta oferta, która pozwala inwestorom zaangażować się w portfele oparte na różnych klasach aktywów, m.in. walutach, akcjach, papierach o stałym dochodzie czy surowcach.

Proces doboru przez Saxo poszczególnych portfeli poprzedza kompleksowy proces due dilligence, z naciskiem na takie elementy, jak wachlarz instrumentów, model i częstotliwość transakcji, lewarowanie, trwałość i zarządzanie ryzykiem, a w szczególności - osobowość traderów stojących za poszczególnymi strategiami. Inwestorzy mogą jednocześnie określić, jak środki mają zostać rozdzielone między poszczególne portfele.

160513.SaxoSelect strategie

SaxoSelect to w pełni cyfrowe rozwiązanie inwestycyjne, zintegrowane z platformą transakcyjną SaxoTraderGO, stworzoną przy wykorzystaniu interfejsu OpenAPI. Integracja systemów pozwala na pełną kontrolę nad inwestycjami - wszystkie transakcje można śledzić w czasie rzeczywistym, a także otrzymywać codzienne raporty podsumowujące wyniki poszczególnych portfeli.

- Jesteśmy przekonani, że świat inwestycji i zarządzania aktywami czeka prawdziwa rewolucja w związku z rozwojem sektora fintech. Uruchomienie Strategii SaxoSelect dowodzi rosnącego znaczenia Saxo na tym polu. Nasza platforma zapewnia spełniającym kryteria inwestorom dostęp do najlepszych, zautomatyzowanych portfeli opartych na różnorodnych aktywach. To również okazja dla aspirujących zarządców funduszy, aby pochwalić się swoimi dotychczasowymi wynikami, dodaje Maciej Jędrzejak.

160513.SaxoSelect

Obecny na seminarium w Gdyni Didier Abbato, zarządzający SaxoSelect, dodał: - Technologia Saxo jest unikalna, ponieważ klienci SaxoSelect mogą powielać i skalować transakcje wykonywane przez zarządzającego daną strategią w czasie rzeczywistym i w oparciu o różne instrumenty. O ile wiemy, nie istnieje druga tego rodzaju automatyczna usługa, która umożliwiałaby inwestowanie drogą elektroniczną w czasie rzeczywistym i korzystanie ze strategii opartych na różnorodnych produktach i aktywach.  

Więcej informacji dostępnych jest pod adresem: http://pl.saxobank.com/campaigns/trading-strategies

Wojciech Liczkowski

Udostępnij artykuł: