SaxoTraderGO ze wsparciem dla Touch ID

Finanse i gospodarka

Saxo Bank, specjalista w zakresie handlu i inwestycji online, umożliwił identyfikację klientów poprzez weryfikację biometryczną na platformie SaxoTraderGO.

Aktualizacja aplikacji na iPhone’y i iPady obejmująca wsparcie dla Touch ID została udostępniona klientom Saxo Bank i obecnie można z niej korzystać na całym świecie. W ramach dodatkowej funkcji można zachowywać uwierzytelnienia dla wielu kont.

Christian Hammer, dyrektor ds. platform w Saxo Bank, powiedział: – Uruchamiając platformę SaxoTraderGO zaobserwowaliśmy kontynuację rosnącego trendu w odniesieniu do transakcji zawieranych przez klientów za pomocą urządzeń mobilnych. Dzięki Touch ID ułatwiamy dostęp do rachunku przy równoczesnym utrzymaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa. W grudniu ponad 50% obecnych klientów przeniosło swoje transakcje na platformę SaxoTraderGO. Nasz stały nacisk na innowacje technologiczne sprawia, że platforma ta jest obecnie wiodącym rozwiązaniem na rynku.

W ramach aktualizacji dodano również dedykowaną sekcję umożliwiającą czat pomiędzy klientami a traderami z działu sprzedaży Saxo Bank. Ponadto wprowadzono wsparcie dla widoku wieloekranowego na komputerach stacjonarnych. Funkcja ta umożliwia wyświetlenie moduły czatu jako odrębnego okna przeglądarki typu pop-up, dzięki któremu klienci mogą komunikować się z bankiem na drugim ekranie bez konieczności wychodzenia z głównego okna platformy.

SaxoTraderGO to uruchomiona w maju 2015 r. platforma nowej generacji Saxo Bank, zbudowana na bazie OpenAPI Saxo. OpenAPI to infrastruktura usługowa wspierająca cały cykl życia transakcji – łączy w sobie usługi poprzedzające transakcję, transakcyjne i potransakcyjne w odniesieniu do funduszy notowanych na giełdzie, akcji gotówkowych, CFD, kontraktów terminowych, opcji i transakcji walutowych, umożliwiając klientom instytucjonalnym Saxo opracowanie nowych rozwiązań typu front-end oraz zintegrowanie funkcji transakcyjnych i inwestycyjnych bezpośrednio z własnymi aplikacjami i systemami.

Źródło: Saxo Bank

Udostępnij artykuł: