SBR Bank pomaga chorym dzieciom!

Bankowość

Kilkadziesiąt kilogramów plastikowych nakrętek przekazał Spółdzielczy Bank Rozwoju na wsparcie podopiecznej Fundacji  "Zdążyć z Pomocą". Nakrętki zbierane są przez pracowników SBR Bank w Oddziałach i Punktach Obsługi Klienta.

Akcja zbierania plastikowych nakrętek znana jest w całym kraju. Dochód ze sprzedaży nakrętek do recyklingu przeznaczany jest na różne cele, głównie na pomoc osobom chorym czy niepełnosprawnym.

Pracownicy Spółdzielczego Banku Rozwoju zbierają plastikowe nakrętki w swoich dziesięciu Oddziałach i dziewięciu Punktach Obsługi Klienta. Przez niespełna miesiąc udało się ich zebrać kilkadziesiąt kilogramów. Dyrektor Oddziału SBR Bank w Łomży, Robert Chaberek, przekazał zebrane nakrętki do siedziby Grupy Medialnej Narew – koordynatora zbiórki na rzecz Fundacji „Zdążyć z Pomocą”.  Celem zbiórki jest wsparcie kilkuletniej Amelki, która ma mózgowe porażenie dziecięce, nie chodzi, nie utrzymuje pozycji siedzącej, odżywiana jest pozajelitowo. Amelka potrzebuje specjalistycznego fotelika samochodowego do codziennego dowozu na rehabilitację. 

– Działania wspierające społeczność lokalną są wpisane w misję i działalność każdego banku spółdzielczego – mówi Jolanta Zawadzka, Wiceprezes Zarządu SBR Bank. -Poza tym wchodzi tu w grę również zwykła chęć udzielenia pomocy i wsparcia osób naprawdę potrzebujących, które znajdują się i funkcjonują obok nas – dodaje Pani Prezes. -Dlatego przyłączyliśmy się do akcji zbierania nakrętek, tym bardziej, że inicjatywa wzięcia w niej udziału wyszła od naszych pracowników i jak widać, pracownicy naszego banku podeszli do akcji z sercem, bowiem w krótkim czasie udało się zebrać naprawdę pokaźną ilość nakrętek – kontynuuje J. Zawadzka.

Akcja zbierania nakrętek w Oddziałach SBR Bank trwa nadal. Gdy potrzeby Amelki zostaną zrealizowane, pomoc zostanie ukierunkowana na innych podopiecznych Fundacji – potrzeby są w tym zakresie ogromne. Do akcji mogą przyłączyć się również Klienci SBR Bank – wystarczy przynieść plastikowe nakrętki z butelek PET, z butelek od jogurtów, płynów do prania, czy płukania, do jednego z Oddziałów lub Punktów Obsługi Klienta SBR Bank. Lista placówek znajduje się na www.sbrbank.pl

Źródło: SBR Bank

Udostępnij artykuł: