Screenity – Europa chce ubezpieczać komórkowe wyświetlacze

Z rynku

Telefon komórkowy
Fot. Pixabay.com

Ciekawostka na rynku ubezpieczeń. Powstała aplikacja mobilna oferująca polisę chroniącą wyświetlacze telefonów.

Telefon komórkowy to obecnie dla wielu osób najważniejsze urządzenie codziennego użytku służące jako narzędzie pracy i do kontaktu z najbliższymi. To także nasze drzwi do cyfrowego świata. Z myślą o wygodzie jego użytkowników przygotowaliśmy ubezpieczenie, które wyznacza nowy standard ochrony telefonu - mówi Marat Nevretdinov, wiceprezes Grupy Europa.

To pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce i na rynku europejskim. Grupa Ubezpieczeniowa Europa, chce ubezpieczyć właściciela telefonu, który uszkodzi swój wyświetlacz np. na skutek przypadkowego upadku – koszt naprawy pokryje wtedy ubezpieczyciel.

Telefon komórkowy to obecnie dla wielu osób najważniejsze urządzenie codziennego użytku służące jako narzędzie pracy i do kontaktu z najbliższymi. To także nasze drzwi do cyfrowego świata. Z myślą o wygodzie jego użytkowników przygotowaliśmy ubezpieczenie, które wyznacza nowy standard ochrony telefonu – mówi Marat Nevretdinov, wiceprezes Grupy Europa.

Dzięki aplikacji Screenity zakup ubezpieczenia może odbyć się w każdym miejscu i o każdej porze. W pierwszym kroku aplikacja w zdalny sposób bada stan wyświetlacza telefonu. Jeśli nie stwierdzi żadnych uszkodzeń klient otrzymuje ofertę ubezpieczenia. Jego zakup i płatność odbywa się z poziomu aplikacji.

Hanna Kalicińska, szefowa zespołu, który powołał do życia Screenity dodaje, że nowy produkt pozwoli objąć ochroną ubezpieczeniową każdy telefon: nieważne, czy przed chwilą został zdjęty z półki sklepowej czy służy nam drugi czy trzeci rok. Do tej pory ubezpieczenia były oferowane tylko dla nowych urządzeń

Grupa Europa chce otworzyć w ten sposób przed sobą nowy segment rynku, który nie był wcześniej penetrowany przez ubezpieczycieli. W 2017 roku w Polsce było aktywnych ponad 52 mln kart SIM, co oznacza, że na jednego Polaka przypada ok. 1,4 karty. Samych telefonów w użyciu mamy ponad 30 mln – sprzedaż nowych urządzeń szacowana jest na ok. 8,5 mln sztuk rocznie, co oznacza, że większość z nas używa telefonów dłużej niż rok.

Okres ubezpieczenia trwa 12 miesięcy. Cena polisy – w zależności od wybranej opcji – to 9,99 zł miesięcznie lub 108 zł przy płatności jednorazowej. Suma ubezpieczenia wynosi 600 zł.

Jacek Wakulski, dyrektor Departamentu Programów Affinity w Grupie Europa, podkreśla, że ubezpieczenie zostało tak skonstruowane, by suma ubezpieczenia była wystarczająca na pokrycie szkód w dziewięciu na dziesięć przypadków uszkodzenia wyświetlacza przy jednoczesnym zachowaniu ceny.

– Nasze wyliczenia oparliśmy o długoletnie obserwacje historii szkodowej telefonów oraz ich napraw. Znamy się na tym, bo jesteśmy jednym z liderów segmentu ubezpieczeń telefonów w Polsce. Do tej pory ochroną objęliśmy ponad 500 tys. telefonów.

Z danych Grupy wynika, że uszkodzenie wyświetlacza to najczęstszy przypadek uszkodzenia telefonu. Dotyczy ponad 80 proc. zgłaszanych szkód.

Leszek Sadkowski