SEGRO European Logistics Partnership kupuje nieruchomości magazynowe Tristan Capital Partners w Polsce za 100 mln euro

Finanse i gospodarka

SEGRO plc i Tristan Capital Partners mają przyjemność ogłosić, że SEGRO European Logistics Partnership (SELP) przejmie portfolio obiektów logistycznych oraz gruntów Tristan w Polsce, Francji i Niemczech, za łączną kwotę 472 mln euro.

0002

SEGRO plc i Tristan Capital Partners mają przyjemność ogłosić, że SEGRO European Logistics Partnership (SELP) przejmie portfolio obiektów logistycznych oraz gruntów Tristan w Polsce, Francji i Niemczech, za łączną kwotę 472 mln euro.

Przejęcie portfolio nieruchomości magazynowych jest elementem realizacji długofalowej strategii biznesowej SEGRO, zakładającej rozszerzenie swojej działalności na kluczowych rynkach logistycznych w Europie, w ramach partnerstwa z udziałem kapitału zewnętrznego.

Portfolio nieruchomości przejętych przez SELP obejmuje obiekty  magazynowe zlokalizowane na obrzeżach Warszawy, Łodzi i Poznania, zakupione od Tristan Capital Partners za 100 mln euro. Ponadto transakcja obejmuje również nieruchomości magazynowe we Francji i Niemczech za kwotę 372 mln euro. Transakcja zostanie sfinalizowana w II kw. 2014.

SEGRO posiada 50% udziałów w spółce SELP i pełni funkcję zarządcy i dewelopera nieruchomości z portfolio JV.

Eksperci Jones Lang LaSalle doradzali SEGRO w tej transakcji.

Bożena Krawczyk, Dyrektor ds. Inwestycji, Europa Centralna, SEGRO, komentuje " Przejęcie tak znaczącego portfolio w zaledwie 4 miesiące po utworzeniu spółki SELP, potwierdza rosnącą rolę naszego  JV na kluczowych rynkach logistycznych w Europie. Niezmiennie koncentrujemy się na nowoczesnych, dobrze zlokalizowanych projektach magazynowych, z atrakcyjnymi warunkami najmu. Cieszymy się, że poprzez tę transakcję dodatkowo wzmacniamy naszą obecność w Warszawie, Łodzi i Poznaniu, czyli najważniejszych rynkach magazynowych w kraju".

Tomasz Puch, Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych Nieruchomości Biurowych i Magazynowych, Jones Lang LaSalle, dodaje: "Transakcja ta potwierdza, że Polska cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów z obszaru nieruchomości komercyjnych. W 2013 r. wartość transakcji zrealizowanych w segmencie nieruchomości magazynowych w Polsce osiągnęła rekordowy poziom ok. 650 mln euro. Spodziewamy się, że ten rok zamknie się transakcjami magazynowymi o łącznej wartości ok. 500 mln euro, a nadal dominować będą duże transakcje portfelowe."

Źródło: Jones Lang LaSalle

Udostępnij artykuł: