SEGRO z milionowym metrem w Polsce

Finanse i gospodarka

SEGRO - wiodący właściciel, zarządca i deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych, kończy pierwszy kwartał 2015 roku oddaniem milionowego metra kwadratowego powierzchni w Polsce. Obecne portfolio firmy w kraju wynosi ok. 1 042 700 m², a w całym regionie Europy Centralnej 1 147 700 m².

W pierwszym kwartale 2015 roku sfinalizowana została budowa nowoczesnego centrum logistycznego dla Volkswagen Group Polska, o powierzchni ponad 30 000 m², na terenie SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki. Tym samym portfolio dewelopera w Polsce przekroczyło milion metrów kwadratowych.

Spółka rozpoczęła swoją działalność w Europie Centralnej na początku 2006 roku. Obecnie SEGRO prowadzi inwestycje w Gdańsku, Gliwicach, Łódzi, Poznaniu, Pradze, Strykowie, Tychach, Warszawie i Wrocławiu. W budowie pozostaje obecnie 23 000 m². Plany firmy komentuje Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną: „W roku 2015 kontynuujemy założoną w latach poprzednich strategię polegającą na rozwoju portfela nieruchomości w Europie Centralnej, poprzez selektywne zakupy nowych aktywów, a także rozwój dotychczasowych inwestycji w strategicznych lokalizacjach”.

Ubiegły rok był pomyślny dla SEGRO. W 2014 roku deweloper rozpoczął budowę ponad 84 000 m² powierzchni i dokonał dwóch znaczących transakcji zakupu w regionie Europy Centralnej w ramach SEGRO European Logistics Partnership („SELP”). W ich efekcie portfel nieruchomości powiększył się o nowoczesne obiekty w Warszawie, Łodzi i Poznaniu – kluczowych lokalizacjach SEGRO w Polsce, a także w czeskiej Pradze. Łączna powierzchnia zakupionych obiektów to niemal 200 000 m2 o wartości €113 mln. Pod koniec grudnia deweloper nabył 10-hektarową działkę w Tychach przeznaczoną pod nową inwestycję produkcyjno-magazynową o docelowej powierzchni ponad 40 000 m². Jesienią ubiegłego roku rozpoczęto realizację nowego projektu w Warszawie o powierzchni blisko 10 000 m², w kompleksie SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów, gdzie aż 90% powierzchni nie zostało zabezpieczone wcześniejszymi umowami najmu. Oddanie budynku do użytku planowane jest na drugą połowę tego roku. Z początkiem 2015 rozpoczęły się również prace projektowe nad nowym budynkiem w Poznaniu. Początek budowy planowany jest na wiosnę tego roku. Terminal typu cross-dock z nowoczesną sortownią, o powierzchni ok. 9 000 m² będzie w całości dedykowany firmie DPD Polska. Oddanie inwestycji zaplanowano na jesień 2015.

Marta Radomska

Udostępnij artykuł: