SHARP czwarty rok z rzędu w elitarnym gronie 2014 Top 100 Global Innovators

Finanse i gospodarka

Wyróżnienie przyznawane jest najbardziej innowacyjnym firmom na świecie. Sharp został wyróżniony przez dział IP & Science firmy Thomson Reuters za wkład w rozwój innowacyjnych produktów i technologii. Tym samym Sharp trafił na listę Top 100 Global Innovators po raz czwarty z rzędu.

Dział IP & Sciences w Thomson Reuters tworzą cztery tysięce specjalistów: naukowców, prawników, inżynierów i pracowników naukowych. Przy selekcji firm do 2014 Top 100 Global Innovators pod uwagę brano kilka wskaźników związanych z działalnością patentową ocenianych firm m.in. liczbę zgłaszanych przez nie oraz przyznawanych im patentów, a także działania prowadzone na rzecz ochrony własności intelektualnej w skali globalnej.

Thomson Reuters podkreśla, że to właśnie firmy z Dalekiego Wschody, w tym Sharp, są obecnie najbardziej innowacyjne na świecie – z tego regionu pochodzi prawie połowa (46%) z wszystkich firm wymienionych w zestawieniu.

Liderów innowacyjności można poznać między innymi po nakładach na prace badawczo-rozwojowe. Firmy wymienione przez Thomson Reuters przeznaczyły na ten cel aż 208 miliardów dolarów w 2013 roku. Innowacyjna działalność Sharp zdaniem ekspertów z Thomson Reuters przyniosła także korzyści wykraczające poza obszar prac badawczo-rozwojowych, takie jak tworzenie nowych miejsc pracy oraz promowanie i wynagradzanie kreatywnego myślenia.

Jesteśmy dumni z tego, że wysiłek naszej firmy został doceniony przez ekspertów Thomson Reuters. Od początku swego istnienia, Sharp kieruje się dwiema podstawowymi zasadami, wartościami – szczerością i kreatywnością. Tym bardziej cieszy nas fakt, że po raz czwarty z rzędu trafiliśmy na listę stu najbardziej innowacyjnych firm świata, a Thomson Reuters zauważa nasz duży wkład w promocję kreatywnego myślenia i tworzenie innowacyjnych rozwiązań służących społeczeństwu” – powiedział Jacek Klekowski, President Sharp Electronics Eastern Europe.

Jako lider innowacyjności, Sharp znajdował się w każdym zestawieniu Top 100 Global Innovators od 2011 roku.

„Termin innowacyjność stał się jednym z najbardziej nadużywanych haseł, co prowadzi do tego, że łatwo zapomnieć, czym ona tak naprawdę jest. Skupiając się na ilościowej analizie portfolio własności intelektualnych globalnych firm, jesteśmy w stanie nie tylko zidentyfikować te firmy, które dokonują największej liczby odkryć, ale jednocześnie te, które najbardziej agresywnie chronią swoje wynalazki. Lista stu firm przedstawia absolutną awangardę innowacyjności – organizacje, które dokonują rzeczy przełomowych, tworzą nowe miejsca pracy i napędzają globalną ekonomię. Jesteśmy zaszczyceni tym, że możemy podkreślić ich starania” – mówił Basil Moftah, prezes działu IP & Science w Thomson Reuters.

Więcej informacji na temat najbardziej innowacyjnych firm świata znaleźć można w raporcie Thomson Reuters „2014 Top 100 Global Innovators”. Raport udostępniany jest za darmo na stronie internetowej http://top100innovators.com. Do jego pobrania wymagana jest rejestracja – podanie danych osobowych.

Źródło: Sharp

Udostępnij artykuł: