Shoper przejął spółkę Shoplo za 17,5 mln zł

Gospodarka

Shoper podpisał umowę z SumUp MG Holdings MR Sarl i nabył 100% udziałów Shoplo za kwotę 17,5 mln zł, podała spółka. Shoper to właściciel najpopularniejszej w Polsce platformy e-commerce do prowadzenia sklepu internetowego w modelu Software as a Service (SaaS), zaś Shoplo to trzecia najbardziej popularna tego typu platforma w kraju.

Prezes Shopera Marcin Kuśmierz
Prezes Shopera Marcin Kuśmierz Fot. YT GPW

Shoper podpisał umowę z SumUp MG Holdings MR Sarl i nabył 100% udziałów Shoplo za kwotę 17,5 mln zł, podała spółka. Shoper to właściciel najpopularniejszej w Polsce platformy e-commerce do prowadzenia sklepu internetowego w modelu Software as a Service (SaaS), zaś Shoplo to trzecia najbardziej popularna tego typu platforma w kraju.

"Na podstawie umowy spółka nabyła 1 766 udziałów w Shoplo o wartości nominalnej 50 zł każdy stanowiących 100% kapitału zakładowego i uprawniających do 100% głosów na zgromadzeniu wspólników Shoplo. Cena udziałów w Shoplo wyniosła 17 490 000 zł z czego w dniu zawarcia umowy Shoper zapłaci na rzecz sprzedającego kwotę stanowiącą 80% ceny" - czytamy w komunikacie.

Płatność pozostałej części ceny została wstrzymana na poczet zabezpieczenia ewentualnych roszczeń spółki z tytułu umowy oraz będzie podlegać zapłacie przez spółkę na rzecz sprzedawcy w ten sposób, że 50% wstrzymanej kwoty będzie płatne w pierwszą rocznicę zawarcia transakcji, a kolejne 50% tej kwoty będzie płatne w drugą rocznicę zawarcia transakcji, podano także. 

Czytaj także: Shoper debiutuje na GPW >>>

Dzięki tej inwestycji znacząco zwiększamy udział w rynku sklepów internetowych i powiększamy grono klientów o blisko 5 tysięcy firm prowadzących handel internetowy.

"Zyskają oni dostęp do szerokiej oferty usług, które będą wspierać ich rozwój sprzedaży i efektywność operacyjną" - powiedział prezes Shoper Marcin Kuśmierz, cytowany w komunikacie. 

Na platformie Shoplo działa około 4700 sklepów

Shoplo - właściciel platformy e-commerce - to spółka działająca w modelu SaaS. Powstała w 2012 r. Na jej platformie działa około 4 700 sklepów, a szczególnie silnie reprezentowane kategorie to ubrania, dzieci i hobby. Wartość sprzedanych produktów (GMV) sklepów działających na platformie wyniosło w 2020 r. 537 mln zł, a w pierwszej połowie tego roku - 361 mln zł. Przychody Shoplo w 2020 r. osiągnęły około 6,7 mln zł, a w pierwszej połowie 2021 r. wyniosły około 4 mln zł.

Czytaj także: Kup teraz, zapłać później ‒ Shoper uruchomił odroczone płatności PayPo >>>

"Spodziewamy się licznych synergii wynikających z tej transakcji, ponieważ Shoper i Shoplo adresowały swoimi rozwiązaniami ten sam fragment rynku i prowadziły względem siebie działalność konkurencyjną. Klienci już wkrótce będą korzystali z tej samej nowoczesnej platformy i wielokanałowej obsługi klienta" - dodał Kuśmierz.  

Shoper przejął klientów, umowy i partnerstwa biznesowe oraz zyskał prawa do marki Shoplo i jej domen internetowych

Zgodnie z umową, Shoper przejął klientów, umowy i partnerstwa biznesowe oraz zyskał prawa do marki Shoplo i jej domen internetowych. Ze względu na posiadanie własnej nowoczesnej platformy oraz odpowiednio zorganizowaną strukturę i zasoby kadrowe, Shoper nie przejął technologii oraz pracowników. Dotychczasowi użytkownicy platformy Shoplo skorzystają z atrakcyjnych rozwiązań platformy Shoper.

Czytaj także: Shoper wprowadza nową metodę płatności Google Pay >>>

Shoper to właściciel najpopularniejszej w Polsce platformy pod tą samą nazwą (Shoper) dla rynku e-commerce, sprzedawanej w modelu SaaS (Software as a Service). Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w lipcu 2021 r.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: