Siatkówka Plażowa w Głownie

Finanse i gospodarka

W sobotę 29 czerwca w Głownie w ramach "Projektu Plażówka 2013", któremu patronuje posłanka Małgorzata Niemczyk odbył się III Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Głowna

W sobotę 29 czerwca w Głownie w ramach "Projektu Plażówka 2013", któremu patronuje posłanka Małgorzata Niemczyk odbył się III Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Głowna

Rywalizacja była zacięta. Na turnieju w Głownie rywalizowali zawodnicy z: Częstochowy, Turku, Łasku, Pabianic, Łodzi, Zgierza, Koluszek, Łowicza, Warszawy i Głowna. Najlepszą jego zawodniczką okazała się łodzianka Kamila Klajman, zaś najlepszym zawodnikiem - łodzianin Maciej Biernat.

Zawody otworzył Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek. Tradycją rozgrywek w Głownie jest rywalizacja drużyn w aż czterech kategoriach: mężczyzn, kobiet, turnieju młodzieżowym oraz "100 lat na boisku".

Wśród kibiców żywo dopingujących zmagania zawodników i zawodniczek pojawił się m.in. Kacper Kujawiak - aktualny Mistrz Świata w Siatkówce Plażowej U-19. Najlepszym zawodnikom i zawodniczkom tegorocznej rywalizacji siatkarskiej w Głownie, nagrody wręczył Sekretarz Miasta Głowna Jarosław Trojanowski.

Zdecydowanie najlepszą drużyną tego dnia była dwójka: Maciej Biernat, Mateusz Skoneczny. Zespół ten wyrasta na głównego faworyta tegorocznego cyklu turniejów. Puchar Burmistrza Głowna Biernat/Skoneczny mogli wznieść dzięki równej wysokiej formie przez całe zawody a w finale, w którym spotkały się dwa niepokonane do tej pory zespoły, bezdyskusyjnie wygrywając z parą Kamil Kosiorek/Jarosław Borowski 21:13. Dodatkowo Maciej Biernat otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju. Trzecie miejsce przypadło, grającym po raz pierwszy Jakubowi Cyprysowi oraz Przemysławowi Bulakowi, którzy również gładko wygrali mecz o 3 miejsce 21:15 pokonując braci Adriana i Konrada Rogalskich, dla których był to najlepszy wynik w tym sezonie.

Równolegle z turniejem męskim swoje spotkania rozgrywały kobiety. W tej rywalizacji obyło się bez niespodzianek. Swoje spotkania pewnie wygrywały faworytki Martyna Witkowska i Aneta Dzwonnik. Drugie miejsce zajęły Kamila Klajman i Kamila Śnieżewska. Trzecie miejsce przypadło siostrom Kai i Karolinie Rogala Wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki otrzymała Kamila Klajman.

Turniej młodzieżowy i 100 lat na boisku

W turnieju młodzieżowym wystąpiło 15 drużyn w tym, co należy podkreślić jedna żeńska. Zwycięzcami okazali się drudzy przed rokiem Piotr Kosielski oraz Hubert Szadkowski.

Rozgrywki zatytułowane "100 lat na boisku" charakteryzowały się tym, iż członkowie zespołu musieli w sumie przekraczać 100 lat. Tytuł zdobyty przed rokiem obroniła para Krzysztof Kowalski/ Robert Wójciak, która pokonała duet Jan Krauze, Ryszard Szczeciński.

Imprezę, która odbyła się dzięki finansowemu wsparciu Gminy Miasta Głowno organizacyjnie i finansowo wsparli również: Bank Spółdzielczy w Zgierzu, MZK i MOK w Głownie, TKKF,,Expandor", Młodzieżowa Rada Miejska oraz firmy "Alles", Piekarnia "Rogalik", FH Kret, "Dzianiny".

Poprowadził ją Eligiusz Zieliński.

 

Udostępnij artykuł: